سنا
1400/11/09
13:45
شاخص بورس سبز ماند

شاخص کل بازار بورس امروز (شنبه، ۹ بهمن‌ماه) با ۲۹ هزار و ۶۰۸ واحد افزایش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۲۵۸ هزار واحدی قرار گرفت.


به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات امروز (شنبه) بیش از چهار میلیارد و ۲۲۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۱ هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.


همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۶ هزار و ۳۸۲ واحد افزایش به ۳۲۵ هزار و ۱۳۸ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با چهار ‌هزار و ۶ واحد رشد به ۲۰۴ هزار و ۸۳ واحد رسید.


شاخص بازار اول، ۲۶ هزار و ۶۲۷ واحد و شاخص بازار دوم، ۴۴ هزار و ۳۴۵ واحد افزایش داشتند.


علاوه بر این در بین همه نمادها، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۴۴۴ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و یک واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۲ ‌هزار و ۸۱ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۶۷ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۵۳ واحد، نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۱۹ واحد و شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و هشت واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.


در مقابل، شیشه و گاز (کگاز) با ۹ واحد، گروه صنعتی بارز (پکرمان) با هشت واحد، توریستی و رفاهی آبادگران ایران (ثاباد) با هشت واحد، پارس سویچ (بسویچ) با هشت واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.


برپایه این گزارش، امروز نمادصنایع جوشکاب یزد (بکاب)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، ایران خودرو (خودرو)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، سایپا (خساپا)، پاسر خودرو (خپارس) و صنایع آذرآب (فاذر) در نمادهای پرتراکنش قرار داشتند.


گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۲۰۰ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.


آخرین وضعیت شاخص فرابورس


امروز شاخص فرابورس بیش از ۳۲۰ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۳۵۴ واحد ثابت ماند.


نمادهای پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، پالایش نفت شیرزا (شراز) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.


همچنین بیمه کوثر (کوثر)، آتیه داده پرداز (اپرداز)، بیمه تجارت نو (بنو) و بیمه تعاون (وتعاون) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

انتهای خبر

0
0