بورس پرس
1400/09/22
16:24
معاملات مشکوک "بمپنا، فایرا"، سهم بیمه ای، دو سرمایه گذاری + ۱۰ نماد

در روز افت ۲۵.۲ هزار واحدی شاخص، تولید برق عسلویه مپنا، آلومینیوم ایران، سهم بیمه ای، دو شرکت سرمایه گذاری به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش منفی و کم حجم آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۲۵ هزار و ۲۴۹ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۲۹۵ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳.۸ و ۷۷.۷ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به فروش اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، پارس خودرو، سایپا، آذرآب به همراه سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان با تقاضای ۲۹۵، ۲۰۵، ۱۲۵، ۶۶ و ۵۳ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۷ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، معدنی املاح ایران شرکت حاضر در بازار دوم بورس با رشد ۴.۸ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۱۱.۳ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های سیمان بجنورد ، توکا رنگ فولاد سپاهان ، تولید برق عسلویه مپنا، شهد ایران ، آبگینه، افرانت، سرمایه گذاری مسکن، کارگزاران پارس، پاکسان ، به پرداخت ملت، سرمایه گذاری خراسان شمالی، آلومینیوم ایران، بیمه کارآفرین و لبنیات پاک معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور تولید برق عسلویه مپنا ، آلومینیوم ایران، سهم بیمه ای ، دو شرکت سرمایه گذاری به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0