آکادمی هلاکویی
1401/02/20
11:40
تحلیل تکنیکال سولانا(SOL)؛ سه شنبه ۲۰ اردیبهشت

رمزارز سولانا(SOL) از سقف بی سابقه ۲۶۱ دلاری…

رمزارز سولانا(SOL) از سقف بی سابقه ۲۶۱ دلاری خود که در ۶ نوامبر ۲۰۲۱(۱۵ آبان ۱۴۰۰) به ثبت رسید ، سه بار شدیدا تحت فشار فروش قرار گرفته است. در ابتدا در ۳ دسامبر ۲۰۲۱ (۱۲ آذر ۱۴۰۰) SOL به میزان ۳۸ درصد از ۲۳۹ دلار به ۱۴۷ دلار سقوط کرد. پس از آن، این آلت کوین با سقوط وحشتناکی از ۲۰۵ دلار به ۸۰ دلار رسید.


سومین سقوط آن در ۱ آوریل(۱۲ فروردین) و ۱۰ مه (۲۰ اردیبهشت) صورت گرفت که طی آن، قیمت سولانا تقریبا ۵۸ درصد کاهش یافت و به سطح ۶۴ دلاری رسید.


خط روندی که از ۱۹ سپتامبر(۲۸ شهریور) در امتداد کف های نوسانی شکل می گیرد ، به عنوان یک سطح حمایتی عمل می کند. SOL برای نخستین بار از این خط روند ۹۵ درصد افزایش یافت و به سقف تاریخی خود رسید.


دومین و سومین جهش آن در ۲۲ ژانویه(۲ بهمن) و ۱۴ مارس(۲۳ اسفند) صورت گرفت که قیمت سولانا به ترتیب ۳۶ و ۸۴ درصد افزایش یافت.سولانا این بار با مورد امتحان قرار دادن این سطح می تواند به طور جزئی بازیابی شود.


واگرایی بین کف های قیمتی پایین تر ثبت شده از ۲۲ ژانویه و کف های بالاتر شاخص (RSI) ، عاملی است که به اعتبار دورنگار صعودی این رمزارز می افزاید. این ساختار با عنوان واگرایی گاوی شناخته می شود.


بنابراین، سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند که قیمت سولانا حداقل ۲۰٪ افزایش یابد و مانع ۷۷ دلاری را یک بار دیگر مورد امتحان قرار دهد.


SOLPERP 2022 05 10 07 10 36 637877477960061929 300x171 - تحلیل تکنیکال سولانا(SOL)؛ سه شنبه 20 اردیبهشت

نمودار ۳ روزه جفت ارز SOL/USDT علیرغم اینکه سناریوی بازیابی قیمت از لحاظ تکنیکال محتمل به نظر میرسد ، اما سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که فعلا روند کلی بازار ، خرسی است. شکاف بین ۶۰ دلار الی ۴۴ دلار عاملی است که نگرانی های گاوهای سولانا را افزایش می دهد.


عدم توانایی سولانا در بازیابی سریع خود در بالای کف محدوده قیمتی (۶۶ دلار)، حاکی از ضعف خریداران است. در چنین شرایطی ، قیمت سولانا می تواند با افت ۳۰ درصدی ،سطح ۴۴ دلاری را مورد امتحان قرار دهد.
این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.


منبع: fxstreet


انتهای خبر

0
0