بااقتصاد
1401/02/21
09:00
اختصاص عرضه‌های اولیه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری/ سهامداران خرد بی نصیب ماندند

از ابتدای امسال تاکنون از میان ۳ عرضه اولیه، ۲ عرضه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاص یافته و دست سهامداران خرد از اندک سود این عرضه‌ها خالی مانده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عرضه‌های اولیه در بازار سرمایه از دو جهت مورد توجه فعالان این بازار است؛ نخست تعمیق این بازار و دوم کسب سود تقریبا تضمین شده برای سهامداران بویژه سهامداران خردی که در این عرضه‌ها شرکت می‌کنند.


این در حالی است که از ابتدای امسال تاکنون شرایط بازار سرمایه مساعد برای عرضه‌های اولیه و جذب نقدینگی است، از میان ۳ عرضه اولیه امسال، ۲ عرضه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاص یافته و دست سهامداران خرد از اندک سود این عرضه‌ها خالی مانده است.


شایان ذکر است تعداد ۳۰۰ میلیون سهم شرکت انتقال داده‌های آسیاتک معادل ۱۵درصد سهام این شرکت، ۷ اردیبهشت به‌عنوان نخستین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد معاملاتی "آسیاتک" در فرابورس ایران برای عموم در حالی عرضه شد که روز گذشته تعداد ۴۴۴ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد سهام شرکت حمل و نقل ترکیبی گهر ترابر سیرجان با نماد معاملاتی "حگهر" در فرابورس عرضه اولیه و به صندوق‌ها اختصاص داده شد و امروز(چهارشنبه) هم تعداد ۴۰میلیون سهم شرکت فروسیلیسیم معادل ۵درصد سهام این شرکت برای صندوق‌ها عرضه اولیه خوهد شد.


انتهای خبر

0
0