رمزارز نیوز
1401/02/18
15:32
عرض اندام کاردانو در بازار استیبل کوین‌ها!

مفهوم استیبل‌کوین‌های الگوریتمی اخیرا در فضای ارزهای دیجیتال سر و صدای زیادی ایجاد کرده و در این میان،… مطالعه مطلب ...

مفهوم استیبل‌کوین‌های الگوریتمی اخیرا در فضای ارزهای دیجیتال سر و صدای زیادی ایجاد کرده و در این میان، استیبل‌کوین شبکه بلاکچینی ترا (UST) در کانون توجه‌ها قرار دارد. حال، تیم کاردانو و شبکه بلاکچین IOST هم اعلام کرده‌اند که قصد دارند با راه‌اندازی استیبل کوین‌های الگوریتمی خود به این جریان بپیوندند.


استیبل‌کوین‌های الگوریتمی، ارزهای دیجیتالی هستند که ارزش آن‌ها به یک کالای واقعی یا ارز واقعی متصل است، اما توسط ارزهای دیجیتال دیگر پشتیبانی می‌شوند. در واقع، این نسل جدید استیبل‌کوین‌ها با استیبل‌کوین‌های وثیقه‌دار مانند تتر (USDT) و یو اس دی کوین (USDC) که توسط ذخایر فیات پشتیبانی می‌شوند، متفاوت هستند. به عبارت دیگر، این استیبل‌کوین‌های نسل جدید با ایجاد یک سیستم غیرمتمرکز بهتر، از خطرات ناشی از استیبل کوین‌های با یک صادرکننده و اپراتور متمرکز، جلوگیری می‌کنند.


طبق گزارش‌ها، استیبل‌کوین الگوریتمی کاردانو که Djed نام دارد، اکنون در شبکه آزمایشی راه‌اندازی شده است. این استیبل‌کوین که برای اولین بار در سپتامبر سال گذشته معرفی شد و ارزش آن توسط ADA تثبیت می‌شود، قرار است برای پرداخت کارمزدها در شبکه کاردانو استفاده شود.


در همین حال، تیم IOST هم اعلام کرده که قصد دارد استیبل‌کوین‌های الگوریتمی خود را توسعه دهد.


انتهای خبر

0
0