رمزارز نیوز
1403/04/17
17:30
مروری بر مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی در هفته پیش رو و تاثیر آنها بر بازار…

معامله‌گران مشتاقانه منتظر انتشار شاخص‌های اقتصادی مهم و برگزاری رویدادهای کلیدی هفته جاری هستند که تاثیر زیادی بر بازار کریپتو خواهند داشت.


عملکرد بازار در هفته‌های اخیر بسیار پرنوسان بوده و در همین راستا، قیمت بیت کوین طی هفته گذشته نزدیک به ۷ درصد کاهش یافته است.


این سقوط قیمت که به واسطه فروش گسترده BTC توسط دولت آلمان و بازپرداخت طلب کاربران صرافی مت‌گاکس (Mt. Gox) به وقوع پیوسته، موجب ناامیدی معامله‌گران شده است.


حال سوالی که وجود دارد، این است که رویدادهای اقتصادی هفته آتی به این ناامیدی دامن خواهند زد یا باعث بهبود آن خواهند شد؟


انتشار داده‌های تورم ایالات متحده

انتشار داده‌های تورم ایالات متحده در روز پنجشنبه، ۱۱ جولای، یکی از مهم‌ترین رویداد‌های هفته پیش رو است. در این روز، وزارت کار ایالات متحده شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و CPI خالص را منتشر خواهد کرد.


همچنین، انتظار می‌رود که داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) ایالات متحده در روز جمعه ۱۲ جولای منتشر شود. این داده‌ها، فشارهای تورمی را مشخص خواهند کرد و تاثیر زیادی بر تصمیم فدرال رزرو در مورد تغییر نرخ بهره خواهند داشت.


سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو: شهادت جروم پاول در برابر کمیته بانکی سنا در تاریخ ۹ جولای، دیگر رویداد مهم هفته جاری محسوب می‌شود.


وی همچنین سخنرانی مشابهی در تاریخ ۱۰ جولای در مقابل کمیته خدمات مالی خواهد داشت. دیدگاه‌های وی در مورد سیاست‌های پولی و شرایط اقتصادی، به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت و بر احساسات بازار و استراتژی‌های معاملاتی تاثیر خواهد گذاشت.


آینده قیمت بیت کوین و آلت‌کوین‌ها

اگر داده‌های تورم پایین‌تر از حد انتظار باشند، بازار کریپتو ممکن است با افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران، رشد چشمگیری را تجربه کند. با این حال، اگر داده‌ها حاکی از آن باشند که تورم بار دیگر افزایش یافته، تاثیر منفی آن بر بازار مشاهده خواهد شد.


داده‌های تاریخی نشان می‌دهند که بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال در ماه جولای عملکرد قابل‌قبولی داشته‌اند. اگرچه داده‌های تاریخی، عملکرد آینده را تضمین نمی‌کنند، اما می‌توانند باعث بهبود احساسات بازار شوند.


به طور همزمان، احتمال آغاز به کار صندوق‌های ETF اسپات اتریوم در اواسط جولای نیز می‌تواند باعث جهش بخش آلت‌کوین‌ها شود. با این وجود، داده‌های تورم و سایر عوامل اقتصاد کلان، بیشترین تاثیر را بر معاملات بیت کوین و آلت‌کوین‌ها خواهند داشت.


انتهای خبر

0
0