بورس پرس
1401/02/12
00:00
معاملات مشکوک پالایشگاه بورسی، دو شرکت سیمانی، دو انبوه ساز + ۱۰ نماد

در روز رشد ۳۲۷۴ واحدی شاخص، پالایشگاه بورسی، دو شرکت سیمانی، دو انبوه ساز به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام کم حجم با تمایل مشهود به نمادهای کوچکتر بخصوص غذایی ها آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۳۲۷۴ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۵۲۵ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۵.۸ و ۱۷۷.۹ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، بانک صادرات، بانک تجارت، ایران خودرو به همراه گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با تقاضای ۹۶۲، ۷۶۹، ۴۹۲ ، ۴۸۷ و ۳۹۱ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۷ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، بسته بندی مشهد شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با رشد ۱۰۴.۳ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۹۰۹.۳ هزار سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های روز دارو، آبادگران کیش، سرمایه گذاری مسکن زاینده رود ، تولید و توسعه سرب روی ایرانیان ، سیمان خوزستان ، شیشه قزوین ، سیمان دشتستان ، صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز ، کارت اعتباری ایران کیش ، لعابیران، تامین مسکن جوانان ، پالایشگاه تبریز، گسترش سرمایه گذاری ایرانیان و گروه فن آوا ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور پالایشگاه بورسی ، دو شرکت سیمانی، دو انبوه ساز به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0