اقتصاد آنلاین
1399/10/06
12:15
📌افزایش فاصله تورمی دهک‌ها در آذرماه/ پردرآمدها در یک سال گذشته تورم بیش‌تری را تجربه کردند 🔹به گزارش مرکز آمار، نرخ تورم سالانه کل کشور در آذر ١...

📌افزایش فاصله تورمی دهک‌ها در آذرماه/ پردرآمدها در یک سال گذشته تورم بیش‌تری را تجربه کردند🔹به گزارش مرکز آمار، نرخ تورم سالانه کل کشور در آذر ۱۳۹۹ برابر ۳۰,۵ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ۲۷.۹ درصد برای دهک اول تا ۳۷.۲ درصد برای دهک دهم نوسان دارد.


🔹محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ۲۵.۶ درصد برای دهک دهم تا ۲۹.۵ درصد برای دهک دوم است.


🔹همچنین تورم دوازده‌ماهه برای گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» بین ۳۷.۴ درصد برای دهک اول تا ۵۱.۴ درصد برای دهک دهم اعلام شده است.


🔹بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ۹.۳ درصد رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۴درصد افزایش داشته است.


🔹فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.۴ واحد درصد و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۱.۵ واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد.


🔹همچنین شاخص قیمت کل کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در آذرماه نسبت به ماه قبل برای دهک دهم و اول به ترتیب ۰.۲درصد کاهش و ۳.۱درصد افزایش داشته است.

انتهای خبر

0
0