بورس پرس
1401/03/16
16:28
معاملات مشکوک سه پتروشیمی، دو شرکت حمل و نقلی + ۱۰ نماد دیگر

در روز افت ۲۷.۶ هزار واحدی شاخص، سه پتروشیمی، دو شرکت حمل و نقلی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام کم حجم و متمایل به تک نمادها آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۲۷ هزار و ۶۶۹ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۵۱۴ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۵.۲ و ۱۵۲.۹ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، ایران خودرو، سایپا، بانک ملت به همراه پارس خودرو با تقاضای ۹۰۱، ۵۷۲، ۴۱۶ ، ۲۸۷ و ۲۳۱ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۹ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، پتروشیمی فجر شرکت حاضر در بازار دوم بورس با رشد ۱۶.۹ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۵۹ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های فنرسازی زر ، آبگینه ، ایرانیت ، سیمان غرب آسیا ، کشتیرانی دریای خزر ، پتروشیمی گلستان ، پتروشیمی زاگرس ، آلومراد ، دلیجان طلایی شکوه پارس ، سرمایه گذاری مسکن الوند، خاک چینی ، مهندسی فیروزا ، نساجی بروجرد و موتوژن ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور سه پتروشیمی ، دو شرکت حمل و نقلی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام
انتهای خبر

0
0