فارس نیوز
1400/10/08
14:54
قیمت ۱۸۰۰ دلار طلا در روزهای پایانی ۲۰۲۱

با تقویت ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، قیمت طلا در معاملات کم حجم امروز کاهش یافت اما همچنان قیمت بالای ۱۸۰۰ دلار در هر اونس باقی مانده است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، با تقویت ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، قیمت طلا در معاملات کم حجم امروز کاهش یافت اما همچنان قیمت بالای ۱۸۰۰ دلار در هر اونس باقی مانده است.


هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۳ دلار و یک سنت کاهش ۱۸۰۳.۱۷ دلار فروخته شد.


جفری هالری ، تحلیلگر بازار در یادداشتی نوشت: «تلاش های طلا برای بهبود معنادار قیمت، کافی نیست به طوری که تاجران با بروز نخستین نشانه های مشکل در معاملات امروز، از خریدهای طولانی مدت کنار کشیدند.»


طلا که با دلار قیمت گذاری می شود، به نوسانات ارزهایی که به عنوان منبع امن سرمایه گذاری در نظر گرفته می شوند، حساس است و با افزایش ارزش دلار، قیمت طلا برای مالکان ارزهایی غیر از دلار گران می شود.


سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا درحالی که بیشتر روز پایین بود اما اکنون ثابت شده است. هرچه میزان سوددهی این اوراق بالاتر رود، سرمایه ها به سوی آن می رود و هزینه های نگهداری طلا به عنوان دارایی که بهره ندارد را بیشتر می کند.


استفان اینس ، تحلیلگر بازار گفت: طلا می تواند تقویت شود زیرا «تعدادی از اقتصاددان ها انتظارات از رشد اقتصادی آمریکا را کاهش داده اند و احتمالا پایان سال آرامتر از آنچه مردم انتظار دارند، خواهیم گذراند.»


تحلیلگران می گویند مبادلات طلا احتمالا این هفته همچنان کم حجم و قیمت در بازه محدود بماند.


انتهای پیام/


انتهای خبر

0
0