رمزارز نیوز
1401/02/08
15:32
بنیان‌گذار سولانا: اثبات کار، تهدیدی برای آینده بیت کوین!

آناتولی یاکوونکو، یکی از ‌بنیانگذاران شبکه سولانا، به لیست رو به رشد افرادی پیوسته که خواستار تغییر الگوریتم… مطالعه مطلب ...

آناتولی یاکوونکو، یکی از ‌بنیانگذاران شبکه سولانا، به لیست رو به رشد افرادی پیوسته که خواستار تغییر الگوریتم اجماع شبکه بیت کوین از مدل اثبات کار (PoW) به مدل اثبات سهام (PoS) هستند. تاثیرات زیست محیطی ناشی از استخراج بیت کوین، یکی از دلایل اصلی یاکوونکو برای این خواسته است.


یاکوونکو می‌گوید:


دریافت ۵۰,۰۰۰ شیبا رایگان با ثبت نام در صرافی راستین میتونی ۵۰,۰۰۰ شیبا رایگان هدیه بگیری!


دریافت جایزه این احتمالا بحث‌برانگیزترین چیزی است که می‌خواهم بگویم، اما اگر بیت ‌کوین به سمت اثبات سهام حرکت نکند، دیگر کسی از آن استفاده نخواهد کرد.


به گفته یاکوونکو، جدای از اثرات زیست محیطی، ساخت یک سیستم مبتنی بر اثبات سهام ساده‌تر و کارآمدتر است و از دیدگاه مهندسی، این الگوریتم هم همان سطوح حفاظتی را ارائه می‌دهد.


یاکوونکو خاطرنشان می‌کند که ماهیت بیت ‌کوین به ‌عنوان یک ارز دیجیتال مبتنی بر اثبات کار، دلیل اصلی عدم وجود یک اکوسیستم لایه دوم پررونق در این شبکه است.


پیش از این، کریس لارسن، یکی از بنیان‌گذاران ریپل هم پیشنهاد تغییر الگوریتم اجماع بیت کوین به مدل اثبات سهام را مطرح کرده بود.


در همین حال، لازم به ذکر است که اتریوم، دومین شبکه بزرگ ارزهای دیجیتال، امسال قرار است به یک شبکه مبتنی بر اثبات سهام منتقل شود.


انتهای خبر

0
0