پایگاه خبری انتخاب
1400/05/24
08:44
#صبحانه_خبری / اول صبح این خبر‌ها را از دست ندهید / ابراز ناامیدی مخبر از به نتیجه رسیدن مذاکرات / رکورد ۵۱ ساله فوتی های تهران شکست / اعلام تعطیلی...

#صبحانه_خبری / اول صبح این خبر‌ها را از دست ندهید / ابراز ناامیدی مخبر از به نتیجه رسیدن مذاکرات / رکورد ۵۱ ساله فوتی های تهران شکست / اعلام تعطیلی سراسری از ۲۵ تا ۳۰ مرداددر بسته خبری پیش رو، مهم‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.فهرست وزرا اعلام وصول شد


فهرست وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم از سوی رییس مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. این فهرست روز چهارشنبه به دست مجلس رسیده و منتشر شده بود اما اعلام وصول رسمی آن دیروز انجام شد.
مشاغل گروه‌های دو تا چهار در مناطق قرمز باید تعطیل شوند


مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: محدودیت مشاغل در شهر‌های قرمز و نارنجی نیاز به مصوبه جدید ندارد و بر اساس مصوبه قبلی ستاد ملی کرونا، هر زمان که شرایط شهر‌ها قرمز و نارنجی شود باید محدودیت‌ها اعمال شود. کیانوش جهانپور گفت: محدودیت‌ها و تصمیمات جدید در خصوص کنترل کرونا امروز اعلام می‌شود، اما مساله تصویب محدودیت برای مشاغل نیست بلکه مشکل اجرا نکردن محدودیت هاست. وی افزود: از ابتدا هم قرار بود هر کجا شرایط کرونایی تغییر کرد در آن شهر ستاد استانی محدودیت‌ها را اجرا کند و نیاز نیست هر بار این موضوع در ستاد ملی تصویب و اعلام شود.
رئیسی: واردات ۳۰ میلیون دوز واکسن قطعی شده


رئیس جمهور اقدام ضروری و مهم بعدی را تسریع در روند واکسیناسیون عنوان و ضمن اعلام خبر قطعی شدن واردات ۳۰ میلیون دز واکسن، گفت: نظر کارشناسان بر این است که برای کنترل وضعیت نامطلوب شیوع کرونا در کشور، باید ۶۰ میلیون دز دیگر، واکسن تامین شود.
فوت ۴۶۶ نفر دیگر با کرونا


بنابر اعلام روز ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ وزارت بهداشت، طی شبانه روز گذشته متاسفانه ۴۶۶ بیمار کووید-۱۹ در کشور جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند. همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵۲۴ هزار دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.


اعلام تعطیلی سراسری از ۲۵ تا ۳۰ مرداد


بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، تعطیلات کرونایی از دوشنبه ۲۵ مرداد تا شنبه ۳۰ مرداد در کشور اعمال خواهد شد. علیرضا رییسی - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه گفت: از دوشنبه ساعت ۱۲ منع تردد یا به عبارتی دیگر ممنوعیت تردد اعمال خواهد شد و نباید ترددی صورت گیرد؛ به جز موارد استثنا مانند آمبولانس‌ها و کامیون حمل غذا و غیره. بنابراین منع تردد از فردا ساعت ۱۲ ظهر تا صبح شنبه دو هفته آینده (آخر وقت جمعه پنجم شهریور) اعمال خواهد شد. این منع تردد سراسری و بین استانی خواهد بود.
رکورد ۵۱ ساله متوفیان تهران شکست


فارس نوشت: جمعه ۲۲ مردادماه ۱۴۰۰ عجیب‌ترین روز بهشت زهرای تهران بود چرا از ابتدای کرونا تا به امروز با رکورد فوت کرونایی شکسته شد. فوتی های کرونا جمعه ۲۱۶ نفر بود و در مجموع با تعداد کل فوتی ها، آمار متوفیان ۳۹۰ نفر ثبت شد که در طول ۵۱ سال حیات بهشت زهرا بی‌سابقه بوده است.
میلیاردها دلار تجهیزات نظامی آمریکایی به دست طالبان افتاد


در جریان پیشروی‌های طالبان در شهرهای کلیدی افغانستان، نیروهای این گروه میلیاردها دلار تجهیزات نظامی آمریکایی مانند خودروهای زرهی ضد مین، پهپاد و نفربر را در فرودگاه قندوز برای خود ضبط کردند. به گزارش ایندیپندنت، یولیان پوپکه، خبرنگار روزنامه بیلد آلمان، تصاویری از تجهیزاتی که به دست طالبان افتاده را در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرد.
جان‌باختن روزانه ۱۰۰ تا ۱۱۰ نفر در مشهد به دلیل کرونا


رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به عادی‌انگاری شرایط از سوی مردم، گفت: در حال حاضر روزانه ۱۰۰ تا ۱۱۰ نفر از مبتلایان به کرونا فوت می‌شوند که عدد بسیار بالایی است.
مزار شریف سقوط کرد


رویترز از قول مقامات محلی نوشت: طالبان کنترل مزار شریف را به دست گرفت و نیرو‌های دولتی به سمت مرز ازبکستان فرار کردند. ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان هم در توئیتی اعلام کرد که افراد این گروه شهر مزارشریف مرکز استان بلخ را با مقر فرماندهی پلیس، استانداری، لشکر ۲۰۹ شاهین قلعه جنگی را بگونه کامل تصرف کردند.
ابراز ناامیدی مخبر از مذاکرات


مخبر معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه نمی توانیم برای حل مشکلات کشور به خارج امید داشته باشیم، افزود: مقام معظم رهبری و رییس جمهور تاکیدات فراوانی بر رفع تحریم ها دارند اما بعید است که بتوانیم با نظام سلطه به جایی برسیم و نمی توان برنامه ریزی خود را برای اداره کشور متکی به رفع تحریم ها کرد و باید به نحوی برنامه ریزی کنیم که فرض بر این باشد که نظام سلطه تحریم ها را لغو نخواهد کرد.🆔 @Entekhab_ir

انتهای خبر

0
0