اقتصاد آنلاین
1399/08/11
01:47
دلیل مخالفت دولت برای تامین یارانه سوم از کارمزد تراکنش‌ها

یک اقتصاددان با اشاره به مقاومت دولت برای تامین منابع یارانه سوم از محل اخذ کارمزد از تراکنشهای بالا گفت: دلیل مخالفت دولت احتمال خروج پول از بانکها بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، هادی سبحانیان با بیان اینکه، یکی از پیشنهادها برای تامین مالی غیرتورمی طرح دسترسی فقرا به کالاهای اساسی، اخذ کارمزد پنج در ده‌هزار از تراکنش‌های با رقم بالا بود تاکید کرد، دولت به شدت مخالفت کرد و آنرا موجب خروج پول از بانک‌ها دانست!حالا به فاصله دو روز خبر افزایش کارمزد کارت‌به‌کارت و واریز وجه آن به‌جیب بانک‌ها اعلام شد!


یارانه نقدی ,

این کارشناس اقتصادی معتقد است، بر اساس قانون بودجه ۹۹، دولت مکلف به حذف سه دهک بالای درآمدی از دریافت یارانه نقدی است. اما بر اساس عملکرد دولت، پرداخت یارانه نقدی به بیش از ۹۷ درصد از مردم صورت میگیرد. نتیجه این عملکرد، نارضایتی همگانی از بی‌خاصیتی یارانه‌نقدی است. در واقع هم چوب را میخوریم، هم پیاز!


گفتنی است، اعلام مخالفت دولت با طرح تامین کالاهای اساسی که اخیرا در مجلس تصویب شد، واکنش نمایندگان را در پی داشته است. کارشناسان معتقدند با توجه به عدم وجود کوپن و سازوکارهای مربوط به آن عملا شاهد ارایه یارانه سوم به مردم هستیم.


انتهای خبر

0
0