آکادمی هلاکویی
1401/02/08
00:00
نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (۸ اردیبهشت)

بازار ارزهای دیجیتال روز چهارشنبه همراه با تثبیت…

بازار ارزهای دیجیتال روز چهارشنبه همراه با تثبیت بیت کوین (BTC) در حدود ۳۹۰۰۰ دلار، وضعیتی مختلط را تجربه کرد. این شرایط امروز نیز در میان آلتکوین ها احساس می شود. همانگونه که از تصویر زیر پیداست نوسانات در میان آنها متغیر هستند. رمزارز اول بازار در ۲۴ ساعت گذشته تغییرات مثبت اندکی را تجربه کرده و با رشد ۱.۴۰ درصدی، با قیمت ۳۹۴۳۷ دلار معامله می شود. ارزش بازار این ارز نیز اکنون ۷۵۱.۲۱۵ میلیارد دلار است.


احساسات حاکم در میان معامله گران، احساساتی نزولی تا خنثی هستند، البته در مقایسه با اوایل این هفته شدت کمتری به خود گرفته است.


تحلیلگران نشانه هایی از تقاضای خرید بیت کوین در حدود ۳۸۰۰۰ دلار مشاهده می کنند، اگرچه باید دید که آیا این ارز رمزپایه پیشرو می تواند از روند نزولی کوتاه مدت خود عبور کند یا خیر.


به طور کلی، مبادلات متلاطم در سراسر بازار کریپتو و سهام نشان‌دهنده عدم اطمینان معامله‌گران است، به‌ویژه زمانی که ریسک‌های کلان اقتصادی و ژئوپلیتیکی همچنان پابرجا هستند.


روز چهارشنبه، دویچه بانک (DB) پیش‌بینی خود از وضعیت اقتصاد جهانی را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، پیش‌بینی می‌شود رکود اقتصادی ایالات متحده تا پایان سال ۲۰۲۳ ادامه یابد. سیاست پولی حاضر و افزایش تورم، سرمایه‌گذاران را وادار می کند در مواجهه با دوره های کاهش رشد اقتصادی، از قرار گرفتن در معرض دارایی‌های سفته‌بازی خودداری کنند.


بازار8 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (8 اردیبهشت)

همانطور که اشاره کردیم، امروز بازار ارزهای رمزنگاری نوسانات زیادی را تجربه نمی کند. اتریوم، بایننس کوین و سولانا، هر سه با رشد بسیار ناچیز کمتر از ۱ درصد در محدوده سبز قرار گرفته اند. این درحالی است که ریپل، ترا،کاردانو، آوالانچ ، دوج کوین، پولکادات و شیبااینو نوسانات ناچیز منفی را شاهد بوده و قرمزپوش شده اند.


گفتنی است که موجودی در گردش LUNA، توکن بومی بلاک چین ترا، روز سه‌شنبه به پایین‌ترین سطح تاریخی خود رسید. این اتفاق می توان محرکی برای افزایش قیمت باشد که توسط تحلیلگران به عنوان شاخصی از محبوبیت این پروژه علیرغم نگرانی‌های آزاردهنده در مورد ثبات آن مطرح می‌شود. تعداد توکن های در گردش LUNA اکنون از ۳۵۵ میلیون ماه قبل و بالاترین رقم ۴۸۲ میلیونی ماه نوامبر (آبان ۱۴۰۰) به ۳۴۶ میلیون کاهش یافته است.


نوسانات در میان آلتکوین های کوچک تر بازار به همین شکل در جریان است. در این میان، GMT با ۱۸.۲٪ افزایش، به قیمت ۳.۹۶ دلار رسیده و برنده بازار محسوب می شود. پس از آن، GRT با ۱۱.۹۵٪ افزایش و SCRT با ۱۰.۹۶٪ افزایش در رتبه های بعد قرار دارند.


ارزش تجمعی بازار ارزهای رمزنگاری شده امروز با افزایشی محسوس به ۱.۸۰۹ تریلیون دلار رسیده و سهم بیت کوین از آن، ۴۱.۶٪ است.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: coindesk


انتهای خبر

0
0