رمزارز نیوز
1400/10/24
14:11
نصب ۱۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین!

کشور اسپانیا، به دنبال نصب ۱۰۰ دستگاه ATM بیت کوین تا پایان سال جاری است. با این کار، اسپانیا به سومین کشور دارنده بیشترین… مطالعه مطلب ...

کشور اسپانیا، به دنبال نصب ۱۰۰ دستگاه ATM بیت کوین تا پایان سال جاری است. با این کار، اسپانیا به سومین کشور دارنده بیشترین دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین تبدیل می‌شود.


این اقدام توسط شرکت پیشرو Bitnovo که در اسپانیا مستقر است انجام می‌شود. Bitnovo به تازگی با شرکت Eurocoin که تامین کننده قطعات الکترونیکی در اروپا است بر سر تامین قطعات الکترونیکی مورد نیاز برای ساخت این ۱۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین به تفاهم رسیده است.


کشور اسپانیا اولین کشور اروپایی است که به فکر راه‌اندازی دستگاه خودپرداز بیت کوین افتاده است بنابراین ازاین لحاظ در اروپا رتبه اول را دارد، اما در کل به دلیل پیشرو بودن قاره آمریکا، رتبه سوم جهانی از این نظر را به خود اختصاص داده است. دو کشور آمریکا و کانادا به ترتیب رتبه‌های اول و دوم را دارند. مدیرعامل گروه یورو کوین، فرناندو دومونت (Fernando Dumont) در مصاحبه‌ای گفت که از این همکاری به عنوان یک حرکت استراتژیک در جهت گسترش خدمات رمزارزی یاد می‌کند. او اضافه کرد که صنعت رمزارز‌ها بسیار همه‌گیر خواهند شد و با سیستم مالی سنتی نیز همزیستی خواهند داشت!


براساس داده‌های سایت CoinATMRadar درکل تعداد ۳۴۶۵۹ دستگاه خودپرداز بیت کوین در جهان نصب شده است که حدود ۳۰۸۰۶ عدد از آن‌ها در ایالات متحده آمریکا و ۲۲۶۱ عدد از آن‌ها هم در کانادا قرار دارد. السالوادور نیز پس از نصب ۲۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین، رتبه سوم را به دست آورده بود، اسپانیا در حال حاضر رتبه چهارم را دارد اما به نظر می‌رسد به زودی رتبه سوم را از کشور السالوادور بگیرد.


البته همچنان در اسپانیا، گروهی مخالف این اقدام هستند و نگرانی‌هایی درباره امکان استفاده از این دستگاه‌ها در جهت اجرای اهداف مجرمانه هست که باید دید چگونه با این خطرات برخورد می‌شود.


انتهای خبر

0
0