اسمارت بورس
1399/09/17
19:13
گزارش بازار روز - 17 آذر 99 🔹همانطور که در پست دیدگاه روز اشاره شد بازار پس از عبور از مقاومت های مهم با عرضه زیاد روبرو میشود و این اتفاق در بازا...

گزارش بازار روز - ۱۷ آذر ۹۹🔹همانطور که در پست دیدگاه روز اشاره شد بازار پس از عبور از مقاومت های مهم با عرضه زیاد روبرو میشود و این اتفاق در بازار امروز کاملا اتفاق افتاد. پس از شروع نسبتا خوب بازار در ابتدای کار هر چه به انتهای بازار نزدیک شدیم فشار عرضه بیشتر شد و باعث شد شاخص از محدوده سبز به قرمز رسید. در بازار امروز فشار فروش در سهام شاخص ساز بیشتر بود ، هرچند خریداران هم تا آخر بازار خرید کردند ولی با توجه به فشار عرضه خریدهای خود را در محدوده منفی نمادها انجام دادند.


🔹 #شاخص_کل #بورس امروز با افت ۰.۶۷ درصدی وکاهش ۱۰۱۴۰ واحدی به ۱.۵۱۲ میلیون واحد رسید.


🔹 #شاخص_هموزن بورس ۰.۱۷ درصد رشد کرد و با مثبت ۷۳۹ واحد به ۴۴۲ هزار واحد رسید.


🔹 سه نماد #رمپنا ، #وبصادر و #وتجارت بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل داشتند.


🔹سه نماد #تاپیکو ، #فولاد و #کگل بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل داشتند.


🔹مجموع ارزش معاملات کل بازار بورس و فرابورس ۲۷۳،۵۰۹میلیارد ریال بود. ارزش معاملات #خرد امروز بازار (سهام+حق تقدم) ۲۴۳۴۰ میلیارد تومان بود که بالاترین ارزش در معاملات خرد نیمه دوم سال محسوب می شود. میزان خروج پول حقیقی در روز جاری ۵۹۱ حدود میلیارد تومان می‌باشد.


🔹شاخص کل #فرابورس با افت ۲۳ واحدی به ۱۹۱۷۸ واحد رسید. در جریان معاملات امروز سه نماد #مارون ، #کگهر و #شاوان بیشترین تاثیر مثبت و سه نماد #آریا ، #زاگرس و #ذوب بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل فرابورس داشتند.


🔹۷ صنعت برتر از نظر ارزش معاملات به ترتیب: #خودرو ، #بانکها ، #فراورده_نفتی ،#چندرشته_ای_صنعتی ، #شیمیایی ، #فلزات_اساسی و #سرمایه_گذاریها


🔹۷ نماد با بیشترین ارزش معاملات به ترتیب : #وتجارت ، #خودرو ، #خساپا ، #شستا ، #وبصادر ، #دارایکم و #پالایش


🔹 #دلار نقدی 🇺🇸 ۲۵,۸۰۰ تومان در حال معامله است.


🔹ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی و یک میلیون تومانی #سهام_عدالت به ترتیب به ۱۲ میلیون و ۳۲۹هزار تومان و ۲۳ میلیون و ۲۲۳هزار تومان رسید.
🌐

انتهای خبر

0
0