بورس پرس
1401/05/10
14:30
معاملات مشکوک دو پترو پالایشی، پرجمعیت ترین شرکت، دو شیمیایی + ۱۰ نماد

در روز رشد ۴۱۱۲ واحدی شاخص، دو پتروشیمی و پالایشگاه، پرجمعیت ترین شرکت بورس، دو سهم حاضر در گروه محصولات شیمیایی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام کم حجم و مثبت و متعادل در اکثر گروه ها آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۴۱۱۲ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۴۲۷ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۲.۱ و ۱۴۹.۴ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سایپا، ایران خودرو به همراه بانک تجارت با تقاضای ۲۴۱، ۲۱۶، ۱۸۶، ۱۲۰ و ۱۰۶ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۳ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، پتروشیمی فن آوران شرکت حاضر در بازار اول بورس با افت ۵.۶ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۷۳.۳ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های کف، صنعت روی زنگان ، اعتباری ملل ، سرمایه گذاری اعتلا البرز ، لیزینگ رازی ، بسته بندی ایران ، سیمان اصفهان ، توسعه اقتصادی آرین ، پگاه گیلان ، پالایشگاه شیراز ، داده گستر عصر نوین ، بیمه کارآفرین، سر مایه گذاری توسعه صنعتی(پرجمعیت ترین شرکت بورس از لحاظ تعداد سهامداران) و کود شیمیایی اوره لردگان ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو پتروشیمی و پالایشگاه ، پرجمعیت ترین شرکت بورس، دو سهم حاضر در گروه محصولات شیمیایی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : http://t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0