ایبنا
1401/01/27
14:32
رشد ۱۳۵۰۰ واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۳۵۳۹ واحدی معادل ۰.۹۳ درصد، به یک میلیون و ۴۶۷ هزار و ۶۶۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افزایش ۲۰۹ واحدی به ۲۰ هزار و ۲۴۷ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبنا ، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات اولین روز کاری هفته (شنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۱)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۳۳۲۶ واحدی، به رقم ۳۶۰ هزار و ۵۴۹ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۴۶۷۵ واحدی، عدد ۳۸۷ هزار و ۶۳۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۲۹۱۳ واحدی به رقم ۲۴۱ هزار و ۵۶۱ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۱۷۱۳۳ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۸۱ هزار و ۶۶۵ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۱۰۵۴ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۴۱ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۲۳۷۴۷ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۷۴۹ هزار و ۵۵۳ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، پارسان، شتران و رمپنا با بیش‌ترین افزایش ، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فخوز، پاکشو، تملت و ذوب تاثیر منفی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۴۵۲ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۴۸۸ هزار و ۳۱۷ نوبت معامله و به ارزش ۴۸ هزار و ۸۰ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کفپارس(فرآورده‌های نسوز پارس) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای غزر، ورنا، وپترو و کسرا بود. همچنین نماد معاملاتی غشصفا(شیرپاستوریزه‌پگاه‌اصفهان ) با ۴.۲۶ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای ثامان، ولپارس، بالبر و وآذر قرار گرفتند.
انتهای خبر

0
0