بورس پرس
1400/09/15
16:21
معاملات مشکوک یک بانک، زیرمجموعه "خودرو"، دو سهم دارویی و بیمه + ۱۱ نماد

در روز افت ۸۶۵ واحدی شاخص، بانک بورسی، زیرمجموعه ایران خودرو، دو سهم دارویی و بیمه به همراه ۱۱ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با نوسان مثبت و متعادل آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۸۶۵ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۳۴۲ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳.۱ و ۴۸ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به اوراق حق تقدم ماشین سازی اراک با داد و ستد ۱.۱ میلیارد سهم و بیمه البرز، ماشین سازی اراک، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو به همراه سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان با تقاضای ۲۰۵، ۱۳۰، ۱۱۲ و ۱۰۱ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۳ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، بیمه البرز شرکت حاضر در بازار اول بورس با افت ۴.۲ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۲۰۵.۵ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های پلاستیران ، صنایع و معادن احیاء سپاهان ، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی، سخت آژند ، لوازم خانگی پارس ، محور خودرو (زیرمجموعه ایران خودرو)، صنعتی سپاهان، پشم بافی توس ، کنترل خوردگی تکین کو ، شیرین دارو، سرمایه گذاری مسکن، بانک خاورمیانه، فراورده های نسوز آذر و شکر شاهرود معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور بانک بورسی، زیرمجموعه ایران خودرو، دو سهم دارویی و بیمه به همراه ۱۱ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0