کانال تحلیلی پارسیس
1399/09/04
14:45
مشکل اقتصاد کشور نداشتن راهکار نیست همت، شجاعت و پیگیری جدی نیاز است رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای شورای‌عالی هماهنگی #اقتصادی: 🔹باید با ...

مشکل اقتصاد کشور نداشتن راهکار نیست همت، شجاعت و پیگیری جدی نیاز استرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای شورای‌عالی هماهنگی #اقتصادی:


🔹باید با همت جدی و تلاش پیگیر مسیولان، تاثیر اجرای راهکارهای عملی در زندگی مردم مشخص شود.


🔹برای علاج تحریم‌ها دو مسیر «خنثی‌سازی تحریم‌ها و غلبه بر آنها» و «رفع تحریم» وجود دارد، البته ما مسیر رفع تحریم را یک بار امتحان و چند سال مذاکره کردیم اما به نتیجه‌ای نرسید.


🔹اگر با تلاش و ابتکار و با سینه سپر کردن در مقابل مشکلات بتوانیم بر تحریم ها غلبه کنیم و طرف مقابل بی‌اثر شدن تحریم‌ها را ببیند، به‌تدریج دست از تحریم برخواهد داشت.


🔹ما ظرفیت‌ها و توانایی‌های فراوانی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها داریم، به شرط آنکه بخواهیم و همت کنیم و به دل مشکلات برویم.مقام معظم رهبری خطاب به کشورهای اروپایی: شما اول خودتان را اصلاح کنید و بعد اظهار نظر کنید🔹وضع امریکا که مشخص نیست و اروپایی‌ها هم دایما در حال موضع گیری بر ضد ایران هستند. آنها در حالی‌که خودشان بیشترین دخالت های نادرست را در مسایل منطقه دارند، به ما می‌گویند در منطقه دخالت نکنید و در حالی‌که انگلیس و فرانسه دارای موشک‌های مخرب اتمی هستند و آلمان نیز در این مسیر قرار دارد، به ما می‌گویند موشک نداشته باشید.


🔹(خطاب به کشورهای اروپایی): به شما چه ربطی دارد، شما اول خودتان را اصلاح کنید و بعد اظهار نظر کنید.


🔹به بیگانگان نمی‌توان اطمینان کرد و به امید گشایش آنها بود.


🔹اگر حرکت و عمل در دستور کار قرار گیرد و کارهایی که می تواند به نفع مردم باشد، انجام شود، یقینا دولت دوازدهم پایان خوبی خواهد داشت.رهبر انقلاب: مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسیدرهبر انقلاب اسلامی در دیدار روسای سه قوه و دیگر اعضای شورای عالی هماهنگی #اقتصادی:


🔹موضوع تحریم‌ها یک واقعیت تلخ و جنایت آمریکا و شرکای اروپایی بر ضد ملت ایران است. این جنایت سالها است که بر ضد ملت ایران انجام می‌شود اما در سه سال اخیر شدت یافته است.


🔹برای علاج تحریم‌ها دو مسیر «خنثی‌سازی تحریم‌ها و غلبه بر آنها» و «رفع تحریم» وجود دارد. البته ما مسیر رفع تحریم را یک بار امتحان و چند سال مذاکره کردیم اما به نتیجه‌ای نرسید.

انتهای خبر

0
0