بورس پرس
1399/08/18
14:52
واکنش بورس و دلار ، سکه ، طلا و خودرو به قطعیت حضور جو بایدن در کاخ سفید

بازارهای داخلی به حضور جو بایدن در کاخ سفید،واکنش نشان دادند و دربرابر افت ۲۵۷ سهم از ۳۰۸ شرکت بورسی و فرابورسی وریزش ۲۲ هزارتایی شاخص، بازارهای ارز و سکه و طلا هم با نوسان همراه شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، بعد از قطعی شدن شکست ترامپ و حضور جو بایدن در کاخ سفید ، همه بازارهای داخلی و خارجی با نوساناتی همراه شده و به این رویداد مهم سیاسی واکنش نشان دادند.


براساس این گزارش در ایران بازار سهام به دلیل کاهش قیمت دلار به کانال ۲۲ هزار تومانی و اثر این متغیر بر شرکت های صادرات محور با ریزش بیش از ۲۲ هزار واحدی شاخص و ثبت رقم ۱.۲۴ میلیون واحدی روبرو شد و ارزش معاملات بورس و دو بازار اول و دوم فرابورس به ۳.۲۸ هزار میلیارد تومان رسید .


بررسی های جزیی تر هم حکایت از آن دارد که از میان ۳۰۸ سهم بورسی و فرابورسی ، تنها ۵۱ سهم ( ۳۶ نماد بورسی و ۱۵ فرابورسی ) مثبت بودند و ۲۵۷ سهم دیگر با افت قیمت داد و ستد شدند.


از سوی دیگر در حالی قیمت اکثر سهام نسبت به چهار ماه قبل به شدت ارزان شده و سرمایه گذاران پرریسک در حال خرید پلکانی سهام ارزشمند هستند که دلار هم بعد از کاهش حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تومانی دیروز ، امروز با افت ۱۶۱۰ تومان دیگر به ۲۲ هزار و ۸۹۰ تومان رسید اما در ادامه با کاهش فشار فروش و فروکش شدن التهابات به ۲۳ هزار و ۲۰۰ تومان بالغ شد.


این جریان ریال موجب تقویت بازار سکه و طلا نسبت به دیروز و اول وقت امروز شد و طی آن سکه تمام جدید که با کاهش حدود یک میلیون تومانی به ۱۱.۷ میلیون تومان رسیده بود در قیمت های ۱۲.۶ میلیون تومان در حال داد و ستد است . سکه قدیم هم از ۱۱.۲ به ۱۲ میلیون تومان و سکه نیم و ربع هم در ارقام ۶.۸ و ۴.۷ میلیون تومان ، معامله می شوند.


هر گرم طلای ۱۸ عیار هم بعد از نزول به ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان در ظهر امروز ، سیر صعودی در پیش گرفت و به ۱۱ میلیون و ۵۰۷ هزار تومان رسیده است.


تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0