بورس پرس
1400/10/25
15:08
معاملات مشکوک دو پترو پالایشی، دو شرکت بیمه، دو سهم قندی + ۹ نماد

در روز افت ۱۱.۶ هزار واحدی شاخص، دو پترو پالایشی، دو شرکت بیمه، دو سهم قندی به همراه ۹ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش نسبی مثبت و کم حجم آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۱۱ هزار و ۶۳۰ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۳۲۲ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳.۶ و ۳.۵ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، سایپا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، شیمیایی سینا به همراه بانک ملت با تقاضای ۴۱۳، ۲۷۰، ۲۳۰، ۲۰۶ و ۱۵۲ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۹ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، سرمایه گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان شرکت حاضر در بازار اول فرابورس با رشد ۲.۴ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۱۳.۷ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های لاستیک سهند، صنایع و معادن احیاء سپاهان ، ماشین سازی نیرو محرکه ، شیمیایی سینا، پالایشگاه شیراز، احیاء صنایع خراسان ، پتروشیمی غدیر ، رهشاد سپاهان، بیمه سامان ، قند قزوین، سرمایه گذاری سامان گستر اصفهان، بیمه ملت، کی بی سی و قند تربت حیدریه معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو پترو پالایشی، دو شرکت بیمه، دو سهم قندی به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0