بورس پرس
1400/06/18
00:00
معاملات مشکوک سهم پرحاشیه، پنج شرکت قطعه ساز و تولید کاشی + ۹ نماد

در روز رشد ۲۹۴۸ واحدی شاخص، سهم پرحاشیه فرابورسی، پنج شرکت قطعه ساز و تولید کاشی به همراه ۹ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام با نوسان مثبت قیمت آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با رشد ۲۹۴۸ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۵۲۶ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.


به این ترتیب، بیش از ۷.۴ و ۲۰.۲ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی، سایپا، آذرآب، ماشین سازی اراک به همراه ایران خودرو با داد و ستد ۳۴۲، ۲۵۸، ۲۴۹، ۲۳۶ و ۲۳۴ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۳ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، صبا نور شرکت حاضر در بازار دوم بورس با رشد ۴.۹ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۵۶.۳ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های روان فن آور، هپکو، کاغذسازی کاوه ، شهد ایران ، محور خودرو (زیرمجموعه ایران خودرو) ، نفت سپاهان، محورسازان ایران خودرو، شوکوپارس ، تولی پرس ، آذریت ، سر مایه گذاری کارکنان صنعت برق زنجان و قزوین ، کاشی صدف سرام استقلال آباده ، توسعه بین الملی پدیده شاندیز و کاشی پارس مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور سهم پرحاشیه فرابورسی، سه شرکت قطعه ساز ، دو شرکت کاشی ساز به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0