ایبنا
1400/10/08
13:51
کاهش شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۵۵۳ واحدی معادل ۰.۱۸ درصدی به یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۳۵۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۶ واحدی به ۱۸ هزار و ۸۳۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبنا ، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات پنجمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه هشتم دی ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۶۳۲ واحدی معادل ۰.۱۸ درصد به رقم ۳۴۵ هزار و ۹۳۷ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۷۳۹ واحدی، عدد ۳۶۸ هزار و ۹۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۶۵ واحدی به رقم ۲۳۱ هزار و ۴۹۵ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۵۱۵۲ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۸۱ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۸۸۷ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۶۷ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۰۸۷ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۶۷۶ هزار واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فارس، فملی، وغدیر، شبندر و شپنا با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وبملت، وامید و حکشتی ، بیش‌ترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در آخرین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۲۶۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۴۸۴ هزار و ۶۷۵ نوبت معامله و به ارزش ۴۲ هزار و ۹۲۷ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد قپیرا(فرآورده‌های‌غدایی‌وقندپیرانشهر ) با ۴.۹۸ درصد رشد و پس از آن، نمادهای غگرجی، دفرا، ولیز و واعتبار بود. همچنین نماد معاملاتی واعتبار(نوردوقطعات فولادی) با ۴.۷۷ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کسرام، سیمرغ، غالبر و کدما قرار گرفتند.
انتهای خبر

0
0