آکادمی هلاکویی
1401/02/20
11:00
بنیانگذار مجموعه NFTهای Azuki به رها کردن پروژه های گذشته خود اعتراف کرد

بنیانگذار پروژه معروف توکن NFT، با نام مستعار…

بنیانگذار پروژه معروف توکن NFT، با نام مستعار آزوکی، دوشنبه شب تاریخچه پرفراز و نشیب خود را با پروژه های متروکه فاش کرد، و فضای NFT توییتر را شکه کرده و باعث افت قیمت مجموعه شده است.


یک بنیانگذار NFT دیگر، که به عنوان کاربر توییتر Zagabond شناخته می شود، تاریخچه NFT خود را در یک پست وبلاگی که در آن مشارکت خود با پروژه های Cryptophunks، Tendies و Cryptozunks که همه توسط تیم موسس اصلی خود رها شدند، شرح داده شده است.


زاگابند بیشتر موفقیت آزوکی را مدیون درس گرفتن از شکست های پروژه دیگر می داند. زاگابند در پست وبلاگ گفت: “در زمان های شکل گیری اینگونه مجموعه ها، مهم است که جامعه سازندگان را تشویق به نوآوری و آزمایش کند.” “علاوه بر این، هر آزمایش با آموخته های کلیدی همراه است.”


این اعلامیه با واکنش شدید جامعه NFT مواجه شد و بسیاری بر این باور بودند که این اطلاعات قرار است در روزهای آینده بصورت رمزآلود و از طریق آنچین به اطلاع عموم برسد.


این پست دوباره بحث درباره شفافیت بنیانگذار NFT را برانگیخت، بحثی که در فوریه (بهمن۱۴۰۰) پس از افشای هویت واقعی بنیانگذاران Bored Ape Yacht Club توسط BuzzFeed به اوج خود رسیده بود.


قیمت Azuki در بازار ثانویه (دی ۱۴۰۰) OpenSea از ۱۹ ETH (حدود ۴۲۰۰۰ دلار) به ۱۰.۹ ETH (حدود ۲۴۰۰۰ دلار) کاهش یافت، اما از آن زمان به بعد در زمان نگارش این مقاله به ۱۲ ETH (حدود ۳۱۰۰۰ دلار) بازگشته است.


آزوکی‌ها از زمان عرضه شان در فوریه تاکنون بیش از ۲۰۰۰۰۰ ETH (حدود ۵۲۶ میلیون دلار) در کل فروش انجام داده اند که ششمین پروژه NFT از نظر حجم فروش است.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: coindesk


انتهای خبر

0
0