بورس پرس
1400/12/22
15:13
معاملات مشکوک سه شرکت بیمه، دو سهم سیمانی، سه سرمایه گذاری + ۷ نماد

در روز رشد ۲۳۷۹ واحدی شاخص، سه شرکت بیمه، دو سهم سیمانی ، سه سرمایه گذاری به همراه ۷ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با اثر تنش های منطقه ای در فضایی منفی آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۲۳۷۹ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۳۳۵ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۴.۴ و ۳.۱ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، ایران خودرو، سایپا، پالایشگاه تهران به همراه پارس خودرو با تقاضای ۷۸۵، ۳۳۳، ۲۹۹، ۲۰۵ و ۱۷۱ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۲ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، بیمه سینا شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۲.۸ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۸۲.۱ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های بیمه اتکایی امین، سیمان کارون ، سیمان کردستان ، کارگزاران پارس ، بیمه زندگی خاورمیانه ، تولی پرس، برق و انرژی پیوند گستر پارس ، سرمایه گذاری وثوق امین، نوش پونه مشهد ، حمل و نقل پتروشیمی ، معادن بافق، سرمایه گذاری ایساتیس پویا، فراورده های نسوز آذر و سرمایه گذاری توسعه گوهران امید معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور سه شرکت بیمه ، دو سهم سیمانی، سهم قندی، سه سرمایه گذاری به همراه ۷ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0