آکادمی هلاکویی
1400/09/03
19:20
رسیدن اتریوم به نقطه عطف ۱,۰۰۰,۰۰۰ واحد سوزانده شده

شبکه اتریوم پس از سوزاندن یک میلیون سکه…

شبکه اتریوم پس از سوزاندن یک میلیون سکه در بلاکچین از زمان اجرای مکانیسم هزینه سوزی ارائه شده در بروز رسانی EIP-۱۵۵۹، به نقطه عطفی بزرگ رسیده است.


انتشار فعلی اتریوم کمی بیشتر از دو سکه اتریوم برای هر بلاک باقی می‌ماند، به این معنی که تعداد تولید اتریوم هنوز به کاهشی که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدند نرسیده است و نسبت انتشار سکه در شبکه اتریوم هنوز بیشتر از تعدادی می باشد که سوزانده می شوند.


مکانیسم هزینه سوزی


مکانیسم هزینه سوزی در EIP-۱۵۵۹ معرفی شد که در ماه آگوست (مرداد) شروع به کار کرد. این شبکه تنها سه ماه کامل را صرف سوزاندن ۴.۲ میلیارد دلار سکه کرده است. به لطف صنایع NFT و DeFi، نرخ سوزاندن سکه در شبکه به طور مداوم در حال افزایش است، که منجر به نتیجه ای شده است که امروزه جامعه می بیند.Screenshot 2021 11 24 at 18 55 37 24112 webp WEBP Image 800 × 324 pixels 300x122 - رسیدن اتریوم به نقطه عطف 1,000,000 واحد سوزانده شده

قبل از بروزرسانی، ساختار کارمزد اتریوم به نفع استخراج‌کنندگان این رمزارز بود که در دوره‌های شلوغی شبکه، هزینه‌های هنگفتی دریافت می‌کردند. در برخی مواقع، کاربران مجبور بودند فقط برای انجام یک تراکنش تا ۸۰ دلار بپردازند.


با اجرای سازوکار جدید هزینه سوزی، کارمزدهایی که قبلا نصیب ماینرها می شد، اکنون سوزانده شده و از چرخه عرضه خارج می شود که گاها منجر به ظهور یک «بلاک کاهش تورم» می شود. هر بلاک کاهش تورم کمتر از آنچه قبلا سوزانده شده بود اتریوم صادر می کند.


واکنش بازار چگونه است


به طور کلی، بازار واکنش مثبتی به اجرای این مکانیسم سوختن نشان داده است که منجر به رشد ۷۴ درصدی از ۱ اکتبر تا ۹ نوامبر (۹ مهر تا ۱۸ آبان) شده است.


در هفته گذشته، قیمت اتریوم مطابق با سایر رمزارزهای اصلی که با نوسانات کمتری نسبت به هفته قبل حرکت می‌کنند، از حدود ۴۱۰۰ دلار تا ۴۲۰۰ دلار متغیر بوده است.
این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: U.today


انتهای خبر

0
0