رمزارز نیوز
1401/02/24
10:29
آیا لونا یک طرح کلاهبرداری بود؟

دو روز از زمانی که UST پشتوانه دلاری خود را از دست داد، می‌گذرد و به نظر می‌رسد هر تلاشی برای بازگشت به شرایط… مطالعه مطلب ...

دو روز از زمانی که UST پشتوانه دلاری خود را از دست داد، می‌گذرد و به نظر می‌رسد هر تلاشی برای بازگشت به شرایط عادی شکست خورده است. سقوط UST این ادعا را بیان کرده که این استیبل کوین همراه با لونا و اکوسیستم Terra بزرگترین طرح پانزی تاریخ بازار ارزهای دیجیتال بوده است. در سال ۲۰۲۰ نیز هشدارهایی در مورد خطرات احتمالی مرتبط با استیبل کوین‌های الگوریتمی داده شده بود. به طوری که نوین فریمن از Reserve Protocol درباره خطرات سقوط یک استیبل کوین بزرگ به ارزش میلیاردها دلار هشدار داده بود.


دریافت ۷۰,۰۰۰ شیبا رایگان فقط با تکمیل ثبت نام در صرافی والکس میتونی ۷۰,۰۰۰ شیبا رایگان هدیه بگیری!


دریافت جایزه به گزارش سایت ای‌ام‌بی‌کریپتو، ادعاهایی مبنی بر اینکه UST یک کلاهبرداری بوده ناشی از فقدان اقدامات کافی برای کاهش خطرات مرتبط با آن جذب درصد بالای سرمایه از سوی کاربران ناشناس است. گروه دیگری از کاربران توییتر معتقد هستند که سقوط UST و لونا نتیجه یک حمله هماهنگ به سیستم بوده است. OnChainWizard، کاربر توییتر و تحلیلگر رمزارزها، موضوعی قانع‌کننده ارائه کرده است که در آن چگونگی این حمله توضیح داده شده است.


این توییت به این موضوع اشاره دارد که خرید BTC Terra نقش مهمی در ایجاد فرصت برای این حمله ایفا کرده است. برداشت‌های UST از استخرهای نقدینگی هم وضعیت را بدتر کرده و در نتیجه توانایی آن را برای نگه ‌داشتن وضعیت با ثبات خود دچار مشکل کرده است.


مکانیسم‌های عملکردی لونا هم احتمالا در افت قیمت نقش داشته زیرا UST پشتوانه خود را از دست داده است. در حال حاضر رمزارز لونا از حدود ۶۳ دلار در ۹ می کاهش شدیدی داشته و بر روی قیمت ۱.۱۵ دلار معامله می‌شود. این عدد کاهش ۹۸ درصدی قیمت آن را از ماه آوریل تا کنون نشان می‌دهد. با توجه به آسیب شدید وارد شده هنوز مشخص نیست که آیا این رمزارز می‌تواند از این شرایط نجات یابد یا خیر. اما هر آنچه که اتفاق بیافتد، بی‌اعتمادی به استیبل کوین‌های الگوریتمی جبران ناپذیر خواهد بود.


انتهای خبر

0
0