ایبنا
1400/01/11
13:04
بورس تهران منفی بسته شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۸ هزار و ۶۵۰ واحدی معادل ۰.۶۶ درصد به یک میلیون و ۲۹۴ هزار و ۵۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۱ واحدی به ۱۸ هزار و ۱۲۲ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبنا ، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات پنجمین و آخرین روز هفته (چهارشنبه یازدهم فروردین ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۲۲۵۲ واحدی معادل ۰.۶۶ درصد به رقم ۳۳۷ هزار و ۶۴ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۹۳ واحدی معادل ۰.۰۴ درصد، عدد ۴۴۲ هزار و ۶۴۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۲۶ واحدی به رقم ۲۸۸ هزار و ۳۸۶ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۰۲۳۷ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۱۸ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۸۳۸۵ واحد کاهش به رقم ۹۵۴ هزار و ۷۱۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۰۳۹۳ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۵۹۲ هزار واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فملی، فولاد، شستا، تاپیکو، شپنا، فارس و خودرو با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی برکت، فاراک، سپ و غبشهر، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری سال، معامله‌گران بورس ۳ میلیارد و ۹۲۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۴۷۰ هزار و ۲۵۰ نوبت معامله و به ارزش ۳۸ هزار و ۴۶۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد فاراک(ماشین سازی اراک) با ۱۷.۴۳ درصد رشد و پس از آن، نمادهای زکوثر، خزامیا، غبشهر، چکاپا و غالبر بود. همچنین نماد معاملاتی خگستر(گسترش‌سرمایه‌گذاری‌ایران‌خودرو) با ۱.۹۸ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وساخت، وسینا، خودرو، سفارس، حکشتی و فجر قرار گرفتند.


پرتراکنش‌های بازار امروز


روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی برکت، شستا، اپال، شتران، پتایر، خزامیا، شپنا و بکام به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.


بیشترین عرضه و تقاضا


بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی پارند، کمند، تاصیکوح و فاراک با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای سنیر، خساپا، خزر و غدام، بیشترین حجم عرضه را داشتند.
انتهای خبر

0
0