بورس پرس
1400/09/20
15:29
معاملات مشکوک یک بانک، "خودرو"، سهم پرحاشیه، سه سرمایه گذاری + ۹ نماد

در روز افت ۴.۹ هزار واحدی شاخص، یک بانک، ایران خودرو، سهم پرحاشیه بورسی، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه ۹ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام با گرایش مثبت و کم حجم آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۴۹۴۱ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۳۴۴ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳ و ۲.۸ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو با داد و ستد ۱.۳ میلیارد سهم و سایپا، گروه بهمن، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو به همراه سرمایه گذاری کردستان با تقاضای ۶۲۸، ۲۰۳، ۱۹۸ و ۱۹۵ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۶ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، گروه فن آوا شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با رشد ۲.۹ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۴.۵ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های پاکسان ، کشت و صنعت پیاذر، قند نقش جهان، تامین مسکن جوانان ، سرمایه گذاری آرین توسکا، ایران خودرو، آذرآب (سهم پرحاشیه بورسی)، سرمایه گذاری کردستان، پاکدیس ، بانک خاورمیانه، مدیریت صنعت شوینده ت . ص بهشهر ، سیمان بجنورد، پارس سویچ و سرمایه گذاری ارس صبا معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور یک بانک، ایران خودرو، سهم پرحاشیه بورسی، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.



تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0