کانال تحلیلی پارسیس
1401/05/31
08:15
#طلا #مس 🔴قیمت #طلا روز دوشنبه با ادامه ابهامات در مورد مسیر انقباض پولی #فدرال_رزرو کاهش یافت، در حالی که قیمت# مس به دلیل مشکلات تولید در وارد...

#طلا #مس🔴قیمت #طلا روز دوشنبه با ادامه ابهامات در مورد مسیر انقباض پولی #فدرال_رزرو کاهش یافت، در حالی که قیمت# مس به دلیل مشکلات تولید در واردکننده اصلی #چین کاهش پیدا کرد.🔆قیمت لحظه ای طلا با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۷۴۵.۴۶ دلار در هر اونس رسید، در حالی که معاملات آتی طلا با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۷۵۹.۹۰ دلار در هر اونس رسید.🔸قیمت‌ها هفته گذشته کاهش یافت، اظهارات چندین مقام فدرال رزرو نشان می‌داد که بانک مرکزی احتمالا متعهد به افزایش نرخ‌های بهره برای مقابله با #تورم است.با توجه به اینکه این اظهارات در پی انتشار داده‌هایی بود که نشان می‌داد تورم در ایالات متحده کاهش یافته است، عدم اطمینان نسبت به شست بعدی فدرال رزرو افزایش یافت.
چشم انداز افزایش نرخ های بهره ایالات متحده باعث شده است که علیرغم افزایش قابل توجه فلز زرد در آغاز اولیه درگیری روسیه اوکراین در ماه فوریه، دلار تا حد زیادی از طلا به عنوان پناهگاه امن در سال جاری پیشی بگیرد.🔻در فلزات صنعتی، با افزایش نگرانی ها در مورد کند شدن تقاضا در واردکننده اصلی #چین، قیمت #مس کاهش یافت. بحران شدید انرژی در استان سیچوان - که با تعلیق برخی از کارخانه ها همراه بود، منجر به منفی شدن مس شد.معاملات آتی مس با ۰.۵ درصد کاهش به ۳.۶۵۲۰ دلار رسید. قیمت‌های فلز قرمز به شدت تحت تاثیر کند شدن فعالیت‌های صنعتی در چین قرار گرفته است، سیاست سختگیرانه پکن در برابر کووید صفر باعث تعطیلی کارخانه‌ها در قطب‌های صنعتی بزرگ شده است.✔️داده های ضعیف صنعتی از چین شاهد کاهش قیمت مس در هفته گذشته بود و انتظار می رود این روند ادامه یابد. اما اقدامات محرک پکن که هدف آن افزایش سرمایه گذاری زیرساختی در این کشور است، از کاهش بیشتر جلوگیری کرد.انتظار می‌رود بانک چین برای تقویت رشد اقتصادی، نرخ‌های وام را در روز دوشنبه کاهش دهد.
اختصاصی کانال تحلیلی پارسیس

انتهای خبر

0
0