بورس۲۴
1400/12/15
19:55
شرکت های بورسی موظف به واریز سود از طریق ⁧‫سجام‬⁩ شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای، شرکت های بورسی را موظف به واریز سود از طریق ⁧‫سجام‬⁩ کردند، که در صورت تخلف شرکت ها، باید سود را با جریمه ۲۰ درصدی پرداخت کنند...

شرکت‌ های بورسی موظف به واریز سود از طریق ⁧‫سجام‬⁩ شدند

بورس۲۴ : نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای، شرکت‌های بورسی را موظف به واریز سود از طریق ⁧‫سجام‬⁩ کردند که در صورت تخلف شرکت‌ها، باید سود را با جریمه ۲۰ درصدی پرداخت کنند.


در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) مجلس و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۱، بندهای الحاقی ۲ و ۳ تبصره ۵ در بخش هزینه ای به شرح زیر تصویب شد.


بندالحاقی۲- کلیه ناشرین ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار موظفند جهت تسهیل امور سهامداران، سود تقسیمی مصوب مجمع عمومی را با همکاری شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به سهامداران پرداخت نمایند.


در صورت پرداخت سودهای توزیعی از هر طریقی به جز سجام، ناشر مکلف است مبلغ سود را با بیست درصد(۲۰٪) جریمه پرداخت نماید. سازمان بورس و اوراق بهادار موظف است بر اجرای این بند نظارت کند.بندالحاقی۳- در راستای اجرای سیاست گذاری پولی و عملیات بازار باز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صرفا مجاز به خرید اوراق بهادار منتشره از سوی خزانه در بازار ثانویه است و خرید اوراق بهادار منتشره از سوی دولت یا شرکت‌های دولتی در بازار اولیه توسط این بانک ممنوع است.

انتهای خبر

0
0