دنیای بورس
1399/09/23
12:43
قیمت خودرو‌های بورسی آزادسازی می‌شود؟

رییس شورای رقابت درباره دستورالعمل قیمت خودروها چه گفت.

به گزارش «دنیای بورس»، رضا شیوا، رییس شورای رقابت اظهار کرد: وظیفه این شورا تعیین ضوابط و دستورالعمل قیمت برای خودرو و سایر کالاهایی است که بازاری انحصاری داشته باشند. اما درصورتی که رقیبی برای این محصولات در بازار وجود داشته باشد، مشمول این ضوابط نخواهد بود.


رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نیز با استناد اینکه اکنون کرمان موتور، گروه بهمن ، مدیران‌خودرو و چانگان خودروهایی هم‌کلاس برخی محصولات ایران خودرو و سایپا تولید می‌کنند، درخواست کرد اینگونه محصولات ایران خودرو و سایپا از شمول ضوابط قیمت‌گذاری شورای رقابت خارج شوند.


قیمت برخی از خودرو‌ها آزادسازی می‌شود

رضا شیوا، رییس شورای رقابت:


اکنون در حال بررسی موضوع آزادسازی قیمت خودرو هستیم که آیا می توان برخی از خودروها را از قیمت گذاری دستوری خارج کرد یا خیر. بنابر آخرین تصمیمات قرار بر است برخی از خودروها که رقیب دارند را از قیمت گذاری دستوری خارج کنیم. شاید خودروهای شرکت های بزرگ که خودروهایی مشابه خودروسازان دیگر تولید می کنند را از سیستم قیمت گذاری خارج کنیم البته این موضوع در دست بررسی است. تا زمانی که تولید به اندازه مصرف و تقاضا نباشد، قرعه کشی انجام می شود اما ممکن است تولید برخی خودروها با تقاضا یا قیمت ها یکی باشد، آن زمان قرعه کشی دیگر معنا ندارد. اکنون که میزان تولید برخی از خودروها با تقاضا برابری ندارد قرعه کشی یکی از عادلانه ترین راه هاست.

انتهای خبر

0
0