بورس پرس
1401/03/05
00:00
معاملات مشکوک یک بانک و پتروشیمی، دو انبوه ساز ، شرکت لیزینگی + ۱۰ نماد

در روز رشد ۸.۷ هزار واحدی شاخص، یک بانک و پتروشیمی، دو انبوه ساز، شرکت لیزینگی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام مثبت و با گرایش به گروه های کوچکتر و البته نیروگاه ها آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با رشد ۸۷۹۸ واحدی و ورود در کانال یک میلیون و ۵۶۴ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۵.۲ و ۳.۳ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان، ایران خودرو، پالایشگاه اصفهان به همراه سایپا با تقاضای ۸۷۷، ۵۶۰، ۳۷۲ ، ۳۲۳ و ۲۵۶ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۸ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، پلاستیک شاهین شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه با رشد ۲.۹ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۵۰ هزار سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های سرمایه گذاری مسکن الوند ، سازه پویس ، فنرسازی زر ، فولاد آلیاژی ایران ، موتورسازان تراکتور سازی ایران ، سرمایه گذاری هامون صبا ، بانک سامان ، سرمایه گذاری مسکن زاینده رود ، فرآورده های سیمان شرق، سرمایه گذاری سبحان، آبگینه ، افرانت ، لیزینگ ایران و شرق و پتروشیمی امیرکبیر ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور یک بانک و پتروشیمی ، دو انبوه ساز، شرکت لیزینگی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0