نبسا
1399/08/12
13:29
🔹انواع شیوه‌های رای دهی اکثر مردم امریکا در روز رای‌گیری و با حضور در شعبه‌های رای‌گیری، در انتخابات شرکت می‌کنند. اما امکان رای‌دهی غیابی از طریق...

🔹انواع شیوه‌های رای دهیاکثر مردم امریکا در روز رای‌گیری و با حضور در شعبه‌های رای‌گیری، در انتخابات شرکت می‌کنند. اما امکان رای‌دهی غیابی از طریق پست وجود دارد. همچنین امکان رای‌دهی پیش از موعد.(نکته قابل توجه درباره انتخابات ۲۰۲۰ این است که تا کنون بیش از ۶۰ میلیون نفر در رای‌دهی پیش از موعد شرکت کرده‌اند که بالاترین اقبال مردمی به انتخابات طی بیش از یک قرن است. شیوع ویروس کرونا مهم‌ترین عاملی است که مردم امریکا را به رای‌دهی پیش از موعد تشویق کرده است.)


رای‌دهی غیابی: رای‌دهندگانی که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند در روز انتخابات پای صندوق‌های رای حاضر شوند می‌توانند رای خود را با با برگه رای غیابی بفرستند. این برگه‌ها معمولا با پست فرستاده می‌شود.


رای‌دهی پیش از موعد : رای‌دهی پیش از موعد، روشی رسمی است که طی آن شهروندان می‌توانند پیش از روز انتخابات آرای خود را ارسال کنند. شهروندان آمریکایی در ۳۳ ایالت بدون هیچ عذری می‌توانند رای خود را پیش از موعد بدهند.🔹نتیجه انتخابات کی مشخص می‌شود؟


شمارش کل آرای مردمی ممکن است چندین روز طول بکشد اما نامزد پیروز تا ساعات اولیه روز بعد از برگزاری انتخابات مشخص می‌شود. اما در انتخابات ۲۰۲۰ به دلیل شیوع کرونا احتمال افزایش آرای پستی بسیار زیاد است. به همین دلیل برخی می‌گویند شاید اعلام نتیجه نهایی انتخابات، چندین روز طول بکشد.🔹نامزد پیروز کی به کاخ سفید می‌رود؟


قدرت در روز ۲۰ ژانویه طی مراسم تحلیف به برنده انتخابات تفویض می‌شود و نامزد برنده برای چهار سال به کاخ سفید می‌رود.

انتهای خبر

0
0