آکادمی هلاکویی
1400/09/03
16:20
هند یک روز پس از ممنوع کردن رمزارزها، کمی از تصمیم خود کوتاه آمده است

به گزارش بلومبرگ، دولت هند در حال بررسی…

به گزارش بلومبرگ، دولت هند در حال بررسی پیشنهادی است که وضعیت دارایی های دیجیتال را تغییر می دهد و آن ها را به عنوان دارایی های مالی که برای سرمایه گذاران خرد قابل دسترس نیستند، علامت گذاری می کند.


مقامات هندی مشتاقانه منتظر نهایی کردن لایحه ارائه شده توسط نخست وزیر مودی هستند که در ۲۹ نوامبر (۸ آذر) به پارلمان ارائه خواهد شد. تغییرات جدید حداقل میزان سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال را تعیین می کند و در عین حال استفاده از آن ها را به عنوان ارز قانونی ممنوع می کند. اما به گفته منابع بلومبرگ، هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.


توضیحاتی که قبلا در مورد این لایحه ارسال شده نشان می دهد که سیاست گذاران هنوز هم توانایی تغییر برخی نکات این قانون در آینده را دارند. پیش از این، این لایحه تمام “ارزهای رمزنگاری شده حریم خصوصی” را محدود می کرد. در عین حال، توضیحات و تعریفی از “رمزارز حریم خصوصی” مشخص نمی کند، علاوه بر این، تاکید می کند که برخی استثناها را برای ترویج استفاده از رمزارزها ارائه می دهد.


پس از انتشار توضیحات، اکثر فعالان بازار هند شروع به فروش دارایی های خود از جمله دوج کوین و شیبا اینو کردند که این رمزارزها در هند محبوب به حساب می آیند. در مقطعی، هر دو رمزارز در صرافی های هند ۱۰ درصد کاهش یافتند. بزرگترین صرافی ها، مانند بایننس و کراکن، با چنین فشار فروش مواجه نشده اند.


پیش از این، بانک مرکزی هند اعلام کرده بود که خواهان ممنوعیت کامل رمزارزها است، زیرا آن ها می توانند به طور بالقوه بر ثبات مالی و فضای اقتصاد کلان کشور تاثیر بگذارند. در حال حاضر دولت تلاش خواهد کرد تا مالیات بر درآمد سرمایه را برای بودجه سال بعدی اعمال کند.


پس از اینکه بیت کوین و سایر رمزارزها چرخه صعودی ۱۰۰ درصدی را پشت سر گذاشتند، صنعت رمزارزها در هند بیشتر تقویت شد. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران خصوصی از هند اکنون می‌توانند مالیات‌های نزدیک به صفر را از تجارت و تحقق سود سرمایه رمزارزها بپردازند.
این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.


منبع: U.today


انتهای خبر

0
0