کانال تحلیلی پارسیس
1399/09/03
10:44
#گذری_بر_بازار #عبور_از_گردنه شاخص کل درحال تثبیت بالای 1.350 هزار واحد است، کماکان خریداران در موضع تهاجمی قرار گرفته اند البته به ضد حمله های...

#گذری_بر_بازار#عبور_از_گردنه
شاخص کل درحال تثبیت بالای ۱.۳۵۰ هزار واحد است، کماکان خریداران در موضع تهاجمی قرار گرفته اند البته به ضد حمله های فروشنده ها هم نیم نگاهی دارند، صنایع فولادی بعد از حمله دشمنان به این صنعت، در حال بازیابی خود هستند، تحلیل های واقعی، اثر پذیری قابل اغماض فولادیها از قیمت گذاری سنگ آهنی ها را تایید می کند ولی مسیله ی اصلی جای دیگری است، که ظاهرا" روز چهارشنبه بررسی خواهد شد، امیدواریم تصمیماتی که اتخاذ خواهد شد #عاقلانه باشه و جنگل را به آتش نکشند.


خبری آمد در خصوص معرفی تونی بلیکن به عنوان وزیرخارجه بایدن، این انتخاب یعنی، حکم به بازگشت امریکا به برجام، اتفاقی که قطعا" اثرگذاری مستقیمی بر روند صادرات شرکتها ، کاهش هزینه های انها در انتقال کالا و ارز و نیز امیدواری به ثبات در اردوگاه سرمایه گذاران بورسی خواهد گذاشت. هرچند شش ماهه آینده از نظر سیاسی (داخلی و خارجی) بسیار نوسانات خواهیم دید.و اما بازاربانکی ها را خوب میخرند، حمایت بازارگردانها از یک سو و خبر عرضه داراسوم که مانده سهام چند بانکی است در آینده نزدیک و نیز گزارشات ماهانه بانکها که وضعیت درامدی آنها را به ویژه با اجرایی شدن دستورالعمل افزایش کارمزد خدمات بانکی نیز بهتر خواهد شد، موجب اقبال به این صنعت شده است، البته این صنعت در ۱۰ روز اخیر مانند بقیه صنایع، بازدهی حدود ۲۰٪ نصیب سرمایه گذاران کرده است.خودروییها که یک پای ثابت نوسانات و هیجان بازار هستند با پیشتازی سایپا ، روند مثبتی طی می نمایند، این صنعت خواهان و بازیگران و سرمایه گذاران مخصوص به خود را دارد، همه می دانیم که وضعیت بنیادی انها قابل دفاع نیست ولی اگر روزگاری ، قیمت گذاری دستوری و لاتاری بازی در این صنعت حذف شود، حتما" وضعیت انها رو به بهبود خواهد بود. انتظارات از این گروه بایستی معقولانه باشد و نه هیجانیپالایشیها هم با افیون صف شپنا و چاشنی دارا پالایش و حواشی مربوطه و قیمت نفت و ... کماکان مورد اقبال هستند، صنعتی که در دوهفته اخیر به همراه خودروییها، جزو پربازده ترینها بودند.صنعت دارو هم کماکان با خبر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و احتمال افزایش نرخ محصولات در سال آتی ، روز مثبتی را تجربه می نماید.

انتهای خبر

0
0