ایبنا
1400/11/05
13:19
شاخص کل بورس بازهم کاهش یافت

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۶ هزار و ۶۵۹ واحدی معادل ۲.۱۶ درصدی به یک میلیون و ۲۰۸ هزار و ۴۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲۸۹ واحدی به ۱۶ هزار و ۹۵۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبنا ، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات چهارمین روز کاری هفته (سه شنبه پنجم بهمن ماه ۱۴۰۰)، شاهد تداوم روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۶۵۷۹ واحدی معادل ۲.۱۶ درصد به رقم ۲۹۸ هزار و ۱۱۹ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۶۹۰۸ واحدی، عدد ۳۱۷ هزار و ۶۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۴۳۳۶ واحدی به رقم ۱۹۹ هزار و ۱۶ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۳۱۱۶۷ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۵۴۹ هزار و ۴۱۰ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۲۴۶۸ واحد کاهش به رقم ۹۱۲ هزار و ۴۶۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۴۴۵۹۱ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۳۴۷ هزار و ۲۶۷ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی پارسان، فارس، نوری، شپدیس و پارس با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی بموتو، قرن و رکیش تاثیر مثبتی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۴۲۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۰۸ هزار و ۵۱۲ نوبت معامله و به ارزش ۳۷ هزار و ۲۸۱ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد خلنت(لنت ترمزایران) با ۴.۲۸ درصد رشد و پس از آن، نمادهای بموتو، کپارس، کسرام و لابسا بود. همچنین نماد معاملاتی ستران(سیمان تهران) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای شیراز، خراسان ، غاذر و پسهند قرار گرفتند.
انتهای خبر

0
0