بورس پرس
1401/02/31
14:59
معاملات مشکوک سه پتروشیمی، دو شرکت از گروه غذایی + ۱۰ نماد

در روز افت ۱۵.۲ هزار واحدی شاخص، سه پتروشیمی، دو شرکت از گروه محصولات غذایی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام با فضایی منفی در نمادهای بزرگ آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۱۵ هزار و ۲۸۶ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۵۷۹ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۶.۳ و ۴.۱ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، آذرآب، سایپا، بانک تجارت به همراه سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان با تقاضای ۸۷۲، ۵۰۵، ۳۷۸ ، ۳۶۵ و ۳۵۰ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۹ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، کیوان شرکت حاضر در تابلو قرمز بازار پایه با رشد اندک قیمت سهام ، شاهد داد و ستد ۳۹ هزار سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های بنیان دیزل، تامین سرمایه دماوند ، غلتک سازان سپاهان ، فولاد کاویان، پتروشیمی خارک ، آینده سازان بهشت پارس ، آلومراد ، پتروشیمی پارس ، پتروشیمی بوعلی سینا ، تامین مسکن جوانان، کربن ایران ، روغن نباتی ناب، پرداخت الکترونیک سامان کیش و بیمه سرمد ، معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور سه پتروشیمی ، دو شرکت از گروه محصولات غذایی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0