آکادمی هلاکویی
1400/10/23
19:50
۲۷۲ میلیون دلار اتریوم توسط هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۲۱ به سرقت رفته است

به گزارش Wired، کارآگاه بلاک چین Chainalysis تخمین…

به گزارش Wired، کارآگاه بلاک چین Chainalysis تخمین زده است که هکرهای کره شمالی در سال گذشته با ایجاد هفت نقض امنیتی موفق، ۳۹۵ میلیون دلار ارزهای دیجیتال را به سرقت بردند.


قابل ذکر است که اتریوم ۵۸ درصد از مبلغ (۲۷۲ میلیون دلار) را به خود اختصاص داده است. بیت کوین تنها یک پنجم از این رقم ۴۰۰ میلیون دلاری را به خود اختصاص داده است. سهم توکن های مبتنی بر اتریوم ۱۱ درصد است.


بر اساس داده‌های Chainalysis، مجموع رمزارزهای سرقت شده توسط پادشاهی هرمیت اکنون به ۱/۵ میلیارد دلار رسیده است.


کره شمالی که شدیدترین تحریم ها را از سوی کشورهای جهان دریافت می کند، در صحنه اقتصاد جهانی یک منفرد است.


روابط نزدیک با چین، که ۹۰ درصد از کالاهای کره شمالی را خریداری می کند، به حفظ اقتصاد در حال فروپاشی آن کمک می کند، اما دولت کمونیستی آن نیز درگیر فعالیت های جنایی مختلف است. پس از قاچاق مواد مخدر، جرایم سایبری به عنوان یک منبع درآمد جدید برای این دولت سرکش کمونیستی ظاهر شده است و صرافی های ارزهای دیجیتال اهداف سودآور واحدهای هک نظامی کره شمالی هستند.


رژیم کمونیستی کیم جونگ اون (Kim Jong Un) برای تامین مالی توسعه موشک های بالستیک پیشرفته و سلاح های هسته ای به هکرهای خود متکی است.


در سال ۲۰۱۸، هکرهای کره شمالی ۵۲۲ میلیون دلار را به سرقت بردند که بزرگترین حجم سالانه آن تا به امروز است.


گروه هکری بدنام لازاروس که در سال ۲۰۱۴ نقض امنیتی گسترده ای را در Sony Pictures ایجاد کرد، مسئول سرقت ۲۷۵ میلیون دلاری از صرافی ارز دیجیتال KuCoin در سنگاپور در سال ۲۰۲۰ بود.


هکرهای کره شمالی تکنیک های پیچیده ای را برای شستشوی پول های دزدیده شده به کار می گیرند.


سپتامبر گذشته (شهریور)، ویرجیل گریفیث (Virgil Griffith)، توسعه‌دهنده اتریوم به جرم کمک به کره شمالی برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده اعتراف کرد.


این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد .


منبع: u.today


انتهای خبر

0
0