اقتصاد آنلاین
1399/09/23
13:02
مصوبه رایگان شدن صورتحساب مشترکان کم مصرف آب ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهوری مصوبه تخفیف صددرصدی صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان کم‌مصرف را به وزارتخانه‌های نیرو، امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین ، اسحاق جهانگیری مصوبه هیات وزیران با هدف بهینه‌سازی مصرف آب و تشویق مشترکان کم مصرف خانگی را به وزارت نیرو، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.


در این مصوبه که به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی ابلاغ شده، آمده است: صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان با مصرف تا یک سوم الگوی تعیین شده (موضوع تبصره -۴- ماده -۱- قانون توسعه و بهینه‌سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور مصوب ۱۳۹۴) با تخفیف صددرصدی محاسبه می‌شود.


هیات وزیران در مصوبه خود با یادآوری اینکه آب بهای سایر مشترکان تا الگوی تعیین شده تغییری نخواهد کرد، تصویب کرد: مشترکان با مصرف ماهانه بیش از الگوی مصرف، ۶ ماه فرصت دارند تا نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف آب اقدام کنند. در پایان این دوره، بهای آب آن دسته از مشترکین که مصرف آنان بیش از الگوی تعیین شده باشد، به پیشنهاد وزارت نیرو و تصویب شورای اقتصاد افزایش می‌یابد.


در مصوبه ابلاغی از سوی معاون اول رییس جمهور از وزارت نیرو خواسته شده تا ضمن اطلاع‌رسانی، آموزش و فرهنگ‌سازی، مشترکین پرمصرف را نسبت به استفاده از وسایل کاهنده مصرف با هدف اصلاح رفتار و کاهش مصارف غیر ضروری ترغیب کند.


در مصوبه دولت تصریح شده است: این تخفیف صرفا شامل سکونتگاه‌های دایمی در حال بهره‌برداری شهری و روستایی می‌شود. واحدهای خالی از سکنه و سکونتگاه‌های غیر دایم نظیر باغ، ویلاها و خانه‌باغ‌ها مشمول تخفیف نمی‌شوند.


انتهای خبر

0
0