ایبنا
1401/01/30
15:24
تداوم روند صعودی شاخص بورس؛ نماگر بیش از ۱۱ هزار واحد تقویت شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۱۲۲۳ واحدی معادل ۰.۷۵ درصد، به یک میلیون و ۵۱۳ هزار و ۶۶ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افزایش ۶۰ واحدی به ۲۰ هزار و ۷۶۵ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبنا، امروز (سه شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۱)، تالار شیشه‌ای شاهد تداوم روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۲۷۵۵ واحدی، به رقم ۳۷۱ هزار و ۵۴۴ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۲۷۹۸ واحدی، عدد ۴۰۰ هزار و ۵۷۴ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۷۴۲ واحدی به رقم ۲۴۹ هزار و ۴۱۲ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۱۶۴۲۰ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۳۴ هزار و ۳۸ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۷۳۵۱ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۷۰ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۲۵۲۸۸ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۸۵۳ هزار و ۴۶ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، شپنا، شبندر، شتران و وپارس با بیش‌ترین افزایش ، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وغدیر، کگل، رمپنا و ومعادن تاثیر منفی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۱۰ میلیارد و ۶۵۹ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۵۶۶ هزار و ۹۱۱ نوبت معامله و به ارزش ۶۳ هزار و ۳۳۵ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد پتایر(ایران تایر) با ۱۳.۰۶ درصد رشد و پس از آن، نمادهای شپنا، شپنا، خاهن و واتی بود. همچنین نماد معاملاتی واعتبار(سرمایه گذاری اعتبار ایران) با ۳.۷۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای مرقام، سصفها، بکاب و قثابت قرار گرفتند.
انتهای خبر

0
0