پایگاه خبری انتخاب
1399/08/18
08:33
#صبحانه_خبری / اول صبح این خبرها را از دست ندهید / جو بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی شد / ترامپ: هنوز نتیجه انتخابات قطعی نشده / جز...

#صبحانه_خبری / اول صبح این خبرها را از دست ندهید / جو بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی شد / ترامپ: هنوز نتیجه انتخابات قطعی نشده / جزییات اعلام محدودیت‌های جدید کرونایی از ۲۰ آبان به مدت یک ماه / افت قیمت قابل توجه بازار خودرو / علی مطهری: انقلابیون داخلی از ترس احیای برجام خواهان پیروزی ترامپ بودند
در بسته خبری پیش رو، مهم‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید
جو بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی شد: رسانه‌های آسوشیتدپرس، «سی‌بی‌اس» و «سی‌ان‌ان» بایدن را پیروز و رییس جمهوری منتخب خواندند. رسانه‌های دیگری نظیر «نیویور‌تایمز»، «یو‌اس‌ای تودی» و «ان‌پی‌آر» نیز پیروزی بایدن در انتخابات را اعلام کرده و وی را چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا دانستند. فاکس‌نیوز هم بالاخره پیروزی بایدن را اعلام کرد: بایدن پس از پیروزی در نوادا و پنسیلوانیا، چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا شد.
ترامپ: هنوز نتیجه انتخابات قطعی نشده: ترامپ در واکنش به اعلام پیروزی بایدن اعلام کرد: مامی‌دانیم که بایدن عجله داشت به عنوان برنده ژست بگیرد. دونالد ترامپ در بیانیه‌اش گفته است: هم‌پیمانان رسانه‌ای با یدن سخت تلاش دارند به او کمک کنند. ترامپ در این بیانیه گفت: هنوز نتیجه انتخابات قطعی نشده است به گفته وی، بایدن هنوز در هیچ کدام از ایالتهایی که برنده شده، پیروزی‌اش تایید نشده است. این در حالی است که رسانه طرفدار ترامپ، یعنی فاکس نیوز هم پیروزی بایدن را تایید کرد و حتی آرای نوادا را هم به حساب بایدن ریخته است و به این ترتیب آرای بایدن را ۲۹۰ رای الکترال تاکنون دانسته است.
غیبت سه روزه و پر چالش معاون ترامپ در انظار عمومی: یکی از سوالاتی که در شبکه‌های اجتماعی داغ شده این است که مایک پنس، معاون دونالد ترامپ و همراه انتخاباتی او کجاست؟ با وجود این یک "منبع آگاه" به ان‌بی‌سی گفته که پنس در کاخ سفید فعال است و هم‌زمان از طرف کارزار انتخاباتی آقای ترامپ در حال مذاکره با حامیان مالی برای تامین هزینه شکایات حقوقی اوست.
وزیر دفاع آمریکا استعفا می‌کند: سه مقام پنتاگون گفته‌اند «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا نامه‌ای برای اعلام استعفا آماده کرده است. شبکه خبری «ان‌بی‌سی» این خبر را روز پنجشنبه گزارش داده و نوشته آماده کردن استعفانامه‌های بدون تاریخ از سوی وزرای کابینه در جریان انتقال قدرت ریاست‌جمهوری امری غیرمعمول نیست. رییس‌جمهور، تصمیم می‌گیرد که آیا استعفا را بپذیرد یا خیر و این فرایند معمولا بعد از روشن شدن نتایج انتخابات رخ می‌دهد.
بیانیه ترامپ: رسانه‌ها پیروز انتخابات را تعیین نمی‌کنند: «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور آمریکا شامگاه شنبه بعد از اینکه رسانه‌های این کشور «جو بایدن» رقیب دموکرات وی را پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کردند، با صدور بیانیه‌ای از پذیرش شکست امتناع کرد. در این بیانیه آمده: همه ما می‌دانیم که جو بایدن برای اینکه به نادرستی خود را پیروز نشان دهد، عجله می‌کند و متحدان رسانه‌ای او نیز به شدت تلاش می‌کنند که کمکش کنند. آنها نمی‌خواهند حقیقت برملا شود. حقیقت ساده اینجاست که این انتخابات هنوز با تمام شدن فاصله زیادی دارد. جو بایدن رسما برنده هیچ ایالتی اعلام نشده، چه برسد به اینکه برنده ایالت‌های کلیدی که به بازشماری آراء رفته‌اند یا ایالت‌هایی که ستاد ما چالش‌های حقوقی مشروع ارایه داده است.
علی مطهری: انقلابیون داخلی از ترس احیای برجام خواهان پیروزی ترامپ بودند: علی مطهری، نماینده پیشین مجلس در توییتی نوشت: مقاومت سه ساله ملت ایران در مقابل فشار حداکثری یک از عوامل شکست ترامپ بوده است. جالب است که ضد انقلاب خارج نشین با آرزوی براندازی و انقلابیون داخلی از ترس احیای برجام خواهان پیروزی ترامپ بودند.
جزییات اعلام محدودیت‌های جدید کرونایی از ۲۰ آبان به مدت یک ماه: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از اعمال محدودیت یک ماهه فعالیت برای مشاغل (غیر از رده های شغلی شماره یک) از ساعت ۱۸ هر روز و از ۲۰ آبان ماه خبر داد. وی ادامه داد: مراکز ضروری شامل رده های شغلی شماره یک هستند که شامل مراکز درمانی، داروخانه ها، امداد و نجات، آتش نشانی، آمبولانسها و سرویس های ارایه دهنده خدمات عمومی به مردم مانند آب و برق و تلفن و مراکز ارایه دهنده مواد غذایی مانند سوپرمارکتها و فروشگاه های زنجیره ای می توانند فعالیت داشته باشند. بقیه مشاغل (مشاغل رده های ۲، ۳ و ۴) از ساعت ۱۸ تعطیل خواهند بود تا روز بعد.🆔 @Entekhab_ir

انتهای خبر

0
0