سنا
1401/02/20
13:55
کتاب «۹ گام برای استقلال مالی» به کتابخانه سازمان بورس رفت

در بخشی از کتاب «۹ گام برای استقلال مالی» آمده است: «به پانزده سال پیش نگاه کنید، تنها چیز ثابت، تغییر است. زندگی‌هایمان، همچنین جهانی که هر روز به سرعت در آن قدم می زنیم، می‌تواند شباهتی بسیار کم به جایی داشته باشد که بودیم، کسی که بودیم و آنچه قبلا فکر می‌کردیم. فقط تغییر اجتناب ناپذیر نیست، سطح دگرگونی نیز می‌تواند گاه نفس‌گیر باشد.»

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، کتاب «۹ گام برای استقلال مالی» نوشته «سوز اورمن» ترجمه لادن شریعت زاده توسط انتشارات نسل نواندیش در ۳۵۲ صفحه منتشر شده است. نویسنده در این کتاب تحولی بنیادی را آغاز کرده و بر خلاف کتاب‌های سنتی مدیریت پول، این کتاب از یک دیدگاه عاطفی-معنوی به پول نزدیک می شود و بر ترس، شرم، حیا و خشمی تاکید می کند که مانع اصلی ثروت هستند. در این دوران اقتصادی آشفته و پرتلاطم، پیام تغییر زندگی «سوز اورمن» مهم‌تر از همیشه است. در این ۹ گام ساده درباره مسئول بودن در قبال پول و احترام گذاشتن به پولی که دارید و ندارید، همه چیز را یاد می گیرید. فلسفه پیشگام نویسنده را بپذیرید – که شما با ارزش تر از پولتان هستید- و معنای واقعی ثروت را درک کنید تا بتوانید بدون افسوس و پشیمانی زندگی کنید. اگر در حال حاضر در زندگی تان بر پول کنترل ندارید، این کتاب مناسب شماست. این ۹ گام پایه و اساس تمام چیزهایی است که لازم است یاد بگیرید تا از نظر مالی ایمن‌تر شوید. موشکافی کنید تا شالوده عاطفی اینکه چطور با پول رفتار کنید، چطور درباره پول فکر کنید، چطور پول پس انداز کنید، چطور پول خرج کنید، شناسایی کنید.


این کتاب اخیرا به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه‌گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.


ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۶۰۵۵ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)، ۵۰۷۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۶۵۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۷۷۶۴ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.


علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می‌توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۴۰۸۳۱۹۱ تماس بگیرند.


آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.


انتهای خبر

0
0