بورس پرس
1400/12/23
14:10
معاملات مشکوک پنج شرکت از گروه محصولات شیمیایی، دو سهم سیمانی + ۸ نماد

در روز افت ۵۹۵ واحدی شاخص، پنج شرکت از گروه محصولات شیمیایی، دو سهم سیمانی به همراه ۸ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با روندی متعادل و البته کم حجم آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۵۹۵ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۳۳۴ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۳.۷ و ۱۸۰.۸ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به فروش اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به شستا، تجلی توسعه معادن و فلزات، ایران خودرو، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان به همراه سایپا با تقاضای ۵۰۹، ۲۵۸، ۲۲۶، ۱۳۹ و ۱۳۸ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۲ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، کود شیمیایی اوره لردگان شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با رشد ۴.۶ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۱۱۸.۲ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های لامپ پارس شهاب، سرمایه گذاری مسکن شمال شرق ، سیمان کردستان ، بیمه زندگی خاورمیانه، شیمیایی فارس ، شیمیایی کیمیاگران امروز ، ایران تایر ، ژلاتین کپسول، بیمه سینا ، سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران ، تولی پرس، البرز دارو، سیمان کارون و سرمایه گذاری بوعلی معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور پنج شرکت از گروه محصولات شیمیایی ، دو سهم سیمانی به همراه ۸ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیامانتهای خبر

0
0