آکادمی هلاکویی
1401/03/31
10:00
شبکه آزمایشی اتریوم بیکن چین راه اندازی و برای ارتقاء آزمایشی آماده شد

شبکه آزمایشی یا تست نت سپولیا بیکن چین(Sepolia…

شبکه آزمایشی یا تست نت سپولیا بیکن چین(Sepolia Beacon Chain) راه اندازی شد و زمینه را برای ارتقاء merge فراهم کرد تا به توسعه دهندگان شبکه اتریوم بینش های فنی ارزشمندی بدهد.


پس از ادغام با Beacon Chain اختصاصی خود، شبکه آزمایشی Sepolia شروع به دستیابی به اجماع با استفاده از اثبات سهام (PoS) به جای اثبات کار (PoW) خواهد کرد که داده‌هایی را در مورد آنچه ممکن است هنگام ارتقاء شبکه اصلی اتریوم رخ دهد، ارائه می‌کند.


ارتقاء های شبکه های آزمایشی برای توسعه‌دهندگان اتریوم و توسعه‌دهندگان پروژه‌های مستقل که از شبکه اتریوم استفاده می‌کنند ضروری است تا بفهمند وقتی ارتقاء واقعی انجام می‌شود، چه انتظاراتی می‌توانند داشته باشند. درست مانند شبکه‌های آزمایشی، ارتقاء شبکه اصلی اتریوم کل شبکه را به اجماع PoS تغییر می‌دهد و مصرف انرژی اتریوم را تا ۹۹.۹ درصد کاهش می‌دهد.


Sepolia در اکتبر ۲۰۲۱(مهر ۱۴۰۰) راه‌اندازی شد. تیم بیکو، توسعه‌دهنده هسته اتریوم(Core Ethereum) در آوریل(فروردین) تایید کرد که شبکه آزمایشی Ropsten به مرور زمان حذف شده و Sepolia جایگزین خواهد شد. بنابراین، از پروژه‌هایی که برنامه‌ها را روی Ropsten اجرا می‌کنند، خواسته شده است که کار خود را به Sepolia منتقل کنند تا از عوارض جلوگیری کنند.


شبکه‌های آزمایشی عمومی مانند Sepolia و Ropsten به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شرایط عملیاتی شبکه‌های اصلی مربوطه را بدون تاثیرگذاری بر شبکه اصلی خود تکرار کنند. Ropsten شبکه آزمایشی است که در سال ۲۰۱۶(۱۳۹۵) راه اندازی شد. این شبکه در ۸ ژوئن(۱۸ خرداد) ارتقاء یافت، که اولین نمونه از اجرای آزمایشی ارتقاء برای اتریوم بود.


تاریخ ارتقاء رسمی در شبکه اصلی اتریوم چندین بار به عقب افتاده است ولی اکنون برای تکمیل تا آگوست ۲۰۲۲(مرداد ۱۴۰۱) برنامه ریزی شده است.این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.


منبع: cointelegraph


انتهای خبر

0
0