اقتصاد آنلاین
1399/08/30
16:19
📌ضرورت اعمال فشار پیوسته بر رژیم صهیونیستی برای الحاق فوری و بدون قید و شرط به ان.پی.تی کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان مل...

📌ضرورت اعمال فشار پیوسته بر رژیم صهیونیستی برای الحاق فوری و بدون قید و شرط به ان.پی.تیکاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دایم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین، در نشست فصلی شورای حکام آژانس:


🔹جای تاسف جدی است که رژیم اسراییل به عنوان تنها غیر طرف معاهده عدم اشاعه در خاورمیانه بوده و به این ترتیب، از جهانی شدن آن جلوگیری می کند.


🔹کسب قابلیت های هسته ای مخفی توسط رژیم اسراییل، در سایه نادیده گرفتن کامل قوانین و هنجارهای بین المللی، تهدید جدی برای امنیت و ثبات جهان و منطقه است.


🔹الحاق فوری و بدون قید و شرط رژیم اسراییل به معاهده ان.پی.تی، به عنوان یک عضو بدون سلاح هسته ای، و قرار دادن تمام مواد، فعالیت ها و تاسیسات هسته ای خود تحت پادمان جامع آژانس، تنها گام برای جبران بحران هسته ای فعلی در منطقه خاورمیانه است.


🔹ریاض با دارا بودن پروتکل مقادیر کوچک، موافقتنامه جامع پادمان را به طور کامل اجرا نمی کند، و امارات متحده عربی نیز هنوز به طور رسمی دارای پروتکل مقادیر کوچک با آژانس است و تا زمانی که آنها این پروتکل را همانطور که دبیرخانه آژانس بارها درخواست کرده است، لغو نکنند

انتهای خبر

0
0