آکادمی هلاکویی
1401/04/01
11:00
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۱ تیر

اتریوم توانست به بالای منطقه مقاومت ۱۰۵۰ دلاری…

اتریوم توانست به بالای منطقه مقاومت ۱۰۵۰ دلاری صعود کند و روند بهبود خود را بالاتر از منطقه مقاومت ۱۱۲۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته ادامه دهد. در نهایت، قیمت اتر از مقاومت ۱۱۵۰ دلاری عبور کرد و به سطح ۱۲۰۰ دلار نزدیک شد. با روی کار آمدن دوباره خرس‌ها، سقف قیمت روزانه نزدیک به ۱۱۹۲ دلار تشکیل شد و روند اصلاح نزولی، قیمت را به زیر سطح ۱۱۵۰ دلار کشاند.


چارت اتر 3 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه 1 تیر

همانطور که در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD می بینیم، قیمت پایین تر از یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۱۱۸۰ دلار شکسته شده است.


اتر اکنون با قیمتی زیر ۱۱۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود. اولین مقاومت در مسیر صعود این ارز نزدیک به سطح ۱۱۲۰ دلار قرار دارد. مقاومت بعدی نیز نزدیک به منطقه ۱۱۵۰ دلاری است. حرکتی قاطع بالاتر از منطقه مقاومت ۱۱۵۰ دلاری ممکن است قیمت را به سمت ۱۲۰۰ دلار سوق دهد.


مانع مهم بعدی که می تواند از افزایش قیمت اتر جلوگیری کند، نزدیک به سطح ۱۲۵۰ دلار واقع است. هر گونه افزایش بیشتر می تواند حرکت به سمت مقاومت ۱۳۲۰ دلاری را در کوتاه مدت در پی داشته باشد.


ولی اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۱۲۰ دلاری صعود کند، می تواند به حرکت خود ادامه دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۱۰۶۰ دلاری می باشد.


حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به منطقه ۱۰۵۰ دلاری و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰٪ حرکت صعودی ۸۸۰ دلار به ۱۱۹۲ دلار است. هرگونه کاهش بیشتر ممکن است حرکت به سمت منطقه حمایت ۱۰۰۰ دلاری را در پی داشته باشد.


اندیکاتورهای تکنیکال


MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه نزولی مومنتوم بیشتری پیدا می کند.


RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون زیر سطح ۵۰ است.


حمایت اصلی: ۱۰۵۰ دلار


مقاومت اصلی: ۱۱۵۰ دلار


این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.


منبع: newsbtc


انتهای خبر

0
0