سنا
1400/10/06
07:50
افزایش قیمت نفت در پی تعطیلات کریسمس

قیمت نفت برنت در آغاز معاملات روز دوشنبه افزایش یافت، این در حالی است که پس از لغو هزاران پرواز توسط خطوط هوایی در ایالات متحده در تعطیلات کریسمس در بحبوحه افزایش آلودگی‌های COVID-۱۹، قیمت نفت خام آمریکا کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سی ان بی سی، در آخرین روز معاملات هفته گذشته، قیمت آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۴۱ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۷۳ دلار و ۳۸ سنت در هر بشکه در ساعت رسید.


قیمت نفت خام برنت پس از کاهش ۰.۹۲ درصدی در پایان معاملات روز جمعه ۴۰ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۷۶ دلار و ۵۴ سنت در هر بشکه رسید.


قیمت نفت برنت در معاملات روز دوشنبه در ساعت ۷:۴۳ به وقت تهران، با افزایش ۰.۳۷درصدی در هر بشکه، ۷۶ دلار و ۴۲ سنت معامله شد.


قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، کاهش ۰.۷۰ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۷۳ دلار و ۲۷ سنت معامله شد.


طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، کاهش ۰.۰۲درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۸۱۱ دلار و ۴۰ سنت معامله شد.


قیمت طلا در آغاز معاملات روز دوشنبه افزایش یافت و بالاتر از سطح کلیدی ۱۸۰۰ دلار در هر اونس باقی ماند، زیرا بازده خزانه داری ایالات متحده از بالاترین میزان خود در بیش از یک هفته گذشته که در جلسه قبل ایجاد شد، کاهش یافت. بازدهی کمتر، هزینه فرصت نگهداری شمش را کاهش می دهد، در نتیجه، طلا ارزش بالاتری پیدا کرد.


نقره نیز با کاهش ۰.۳۵ درصدی، ۲۲ هزار و ۸۶ دلار معامله شد.


مس با کاهش ۰.۲۰ درصدی مواجه شد و ۴ هزار و ۳۸۳ دلار قیمت خورد.


محبوبه حاجی زاده

انتهای خبر

0
0