بورس پرس
1400/10/19
14:54
معاملات مشکوک دو زیرمجموعه "شستا،خبهمن"، سه سرمایه گذاری + ۱۰ نماد

در روز افت ۲۵.۶ هزار واحدی شاخص، دو زیرمجموعه شستا و گروه بهمن، پنجمین تامین سرمایه حاضر در بورس، سه سرمایه گذاری به همراه ۹ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با نوسان منفی و کم حجم آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۲۵ هزار و ۶۷۹ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۳۳۶ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .


به این ترتیب، بیش از ۲.۹ و ۲.۲ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، سایپا، بانک صادرات، پارس خودرو به همراه گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با تقاضای ۵۴۶، ۲۹۶، ۱۶۱، ۱۴۷ و ۱۳۶ میلیون سهمی تعلق گرفت.


در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۰ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.


در صدر این فهرست، سرمایه گذاری ساختمانی بین المللی نام آوران مهندسی شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۲.۷ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۵.۱ میلیون سهمی شد.


در ادامه هم شرکت های کشت و دام قیام اصفهان، تامین سرمایه امین ، آلومتک ، محصولات کاغذی لطیف (زیرمجموعه شستا)، قند تربت جام، سر مایه گذاری فنی و مهندسی مشانیر ، پدیده شیمی قرن، افست، نیرو سرمایه ، بهاران گلبهار خراسان، صنعت روی زنگان، ریخته گری ایران، سیمان غرب و سرمایه گذاری ملت معاملات مشکوک امروز شدند.


حضور دو زیرمجموعه شستا و گروه بهمن، پنجمین تامین سرمایه حاضر در این صنعت، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.


برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard۳۶۵.com مراجعه کرد.تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir


انتهای پیام


انتهای خبر

0
0